operze nie mozna ufac (?)

w dziale Opera
covo napisał(a):

ktos wie o co (konkretnie) chodzi w tym cytacie w zwiazku z opera?:

Firefox to marka, której internauci mogą ufać. Nie bez powodu w paczkach z oprogramowaniem anonimizującym Tor to właśnie Firefox jest dostarczany jako domyślna przeglądarka, a nie np. Chromium czy Opera.

cytat pochodzi stad:
http://www.dobreprogramy.pl/Rzadowe-spyware-przylapane-na-podszywaniu-siepod-Firefoksa,Aktualnosc,40983.html

Medium napisał(a):

Nie, Opera jest pewnie po tej 'innej' stronie bigsmile

Ryszard napisał(a):

Originally posted by covo:

konkretnie


Czytaj początki:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mozilla_Firefox
http://pl.wikipedia.org/wiki/Opera_(program)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Google_Chrome

covo napisał(a):

Originally posted by izaak-goldstein:

Chodzi zapewne o otwartość i jawność kodu źródłowego.


faktycznie, przy ff pisze sie jasno, że to otwarta przeglądarka internetowa .
Google Chrome w oparciu o rozwiązania open source - czyli co? otwarta, ale w finale jednak "nie do konca". Jesli tak, to faktycznie, moze o to chodzi - wraz z opera nie sa otwartym kodem napisane.

Łukash napisał(a):

Originally posted by covo:

Nie bez powodu w paczkach z oprogramowaniem anonimizującym Tor to właśnie Firefox jest dostarczany jako domyślna przeglądarka, a nie np. Chromium czy Opera.


imo tak to tylko ujął ktoś, kto pisał newsa - nie wynika to ani z technicznych aspektów ani nie ma żadnych konkretnych przesłanek czy wytycznych aby w pakiecie TOR był konkretnie Fox - poza tym że oba projekty są opensource.

Originally posted by covo:

Google Chrome w oparciu o rozwiązania open source - czyli co?


Chyba to że projekt Chromium jest opensource - a wypadkowa projektu - Google Chrome już nie do końca, też szukałem info na ten temat i tyle znalazłem że nie dowiedziałem się nic wink

covo napisał(a):

Originally posted by Łukash:


imo tak to tylko ujął ktoś, kto pisał newsa - nie wynika to ani z technicznych aspektów ani nie ma żadnych konkretnych przesłanek czy wytycznych aby w pakiecie TOR był konkretnie Fox - poza tym że oba projekty są opensource.


piszesz o meritum - a tego to ja juz nie wiem, czy news prawdziwa prawde zawiera, czy nie.

Originally posted by Łukash:

projekt Chromium jest opensource - a wypadkowa projektu - Google Chrome (...)


pewnie o to chodzi, o nie do konca open wykonczenie google chrom, gdyby bylo open source, to by o tym wprost bylo pisane tu i tam. Tak sadze.

covo napisał(a):

Originally posted by weep86:

jakby to każdy potrafił zbadać milion linijek kodu...


wystarczy minjan

onespaceshipgalactic napisał(a):

moze chodzi o to ze opera wysyla kazdy adres strony jaki otworzysz na serwer opery gdzies na pustyni chyba w usa, tam jest kompresowany, sprawdzany?, i dopiero przesylany do uzytkownika opery, czy jakos tak to bylo, gdzies kiedys to slyszalem. W firefox-ie takie rzeczy sa nie znane., chrom - to google wiec wiadomo.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by onespaceshipgalactic:

moze chodzi o to ze opera wysyla kazdy adres strony jaki otworzysz na serwer opery gdzies na pustyni chyba w usa, tam jest kompresowany, sprawdzany?, i dopiero przesylany do uzytkownika opery, czy jakos tak to bylo, gdzies kiedys to slyszalem.

Żeby nie było, że tu sobie podśmiechujki z ciebie robimy: to co piszesz częściowo jest prawdą. Częściowo, bo musiałbyś być w Ameryce, korzystać z Opery Mini lub z Turbo w innej Operze, a adresy stron nie koniecznie byłyby wysyłane na pustynię, a mogłyby być wysyłane na Islandię, gdzie Opera też ma swoje centrum danych (http://en.wikipedia.org/wiki/Opera_Mini#Data_centers). W Polsce serwery Opery do kompresji danych są bodajże w Krakowie – niech mnie ktoś poprawi, jeśli źle napisałem.

Ryszard napisał(a):

Niee, jakiej pustyni. W lesie koło Duląbki.