Zniknęły RSS

w dziale Opera
Jagoda napisał(a):

Z Opery(wersja 9.02)zniknęły mi w tajemniczy sposób subskrybowane RSS.Nie mam pojęcia dlaczego.W związku z powyższym mam pytanie-czy jest możliwość,że znajdują się one gdzieś na dysku i można je przywrócić?

Ziggy X napisał(a):

ale chodzi Ci o adresy kanałów czy o same wiadomości? bo jak o listę adresów to chyba nie da rady, trzeba było sobie ją zapisać (plik -> import i eksport...). a jeśli chodzi Ci o widok wiadomości na liście, to być może masz ustawione w oknie kanałów by wyświetlało tylko najnowsze (widok -> okres...). wtedy jak zmieinsz na np.od zawsze to się wyświetli więcej wiadomości.

golew napisał(a):

A czy w ogóle pocztę masz? Czy w głównym menu masz RSS?

Jagoda napisał(a):

Oczywiście,że mam pocztę.RSS mam na pasku,jak na screenie,wszystko,łącznie z ikoną gdzieś wsiąkło.Teraz mam na nowo ale wyleciały mi zbierane od dawna i już ich nie znajdę.RSS.JPG

szyk napisał(a):

Nie odpowiedziałaś na pytanie:

Originally posted by Ziggy X:

chodzi Ci o adresy kanałów czy o same wiadomości?


smile

Originally posted by Jagoda:

czy jest możliwość,że znajdują się one gdzieś na dysku i można je przywrócić?


Powinny być w katalogu .\Mail\Store\AccountX\ (lokalizacja katalogu Mail: Pomoc->O Operze).
X - numer konta w pliku accounts.ini.

Originally posted by Jagoda:

wszystko,łącznie z ikoną gdzieś wsiąkło


Hmm, jaką ikoną?

Jagoda napisał(a):

1RSS 2.JPG Wyedytowałam na nowo poprzedni screen,proszę zobaczyć.Zaznaczona na nim ikonka czy jak to nazwać,wsiąkła bezpowrotnie.Obecnie jest nowa ale bez poprzednich kanałów.I o to mi chodzi,czy te kanały są do odzyskania.

szyk napisał(a):

Możesz spróbować reindeksacji poczty, czyli zrób kopię katalogu mail, potem usuń przy zamkniętej Operze katalog lexicon i uruchom Operę.
Ja nie zadziała, to spróbuj wyszukać te zagubione kanały informacyjne w pliku index.ini w katalogu mail, czy one w ogóle tam są.