Strony https

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
chandy63 napisał(a):

Witam.
Od paru dni Opera nie chce mi otwierać szyfrowanych stron https. Czy mogło się coś namieszać w ustawieniach? Proszę o pomoc.

Zajec napisał(a):

Nie mam dostepu do twojego komputera, więc niestety będziesz musiał się pomęczyć i powiedzieć coś więcej na temat tego problemu.

chandy63 napisał(a):

Dzięki za zainteresowanie.
Po prostu po wpisaniu adresu https wyświetla się błąd. Np:

"Próbujesz odwiedzić adres https://www.pkointeligo.pl/, który jest w tej chwili niedostępny. Upewnij się, czy adres został wpisany poprawnie, a następnie spróbuj ponownie wczytać stronę."

Strona jest dostępna; w IE nie ma z nią (ani z innymi https) problemów. Stony nieszyfrowane (np tą) Opera sciąga normalnie.

Zajec napisał(a):

Dziwne, mi adres https://www.pkointeligo.pl/ elegancko działa.

1) Sprawdź czy nie masz włączonego jakiegoś Proxy dla https: Narzędzia → Preferencje → Zaawansowane → Sieć → Serwery Proxy. Może serwer Proxy który masz ustawiony nie działa? Albo na odwrót ─ nie masz ustawionego serwera Proxy, a wymaga tego Twój dostawca internetu?

2) Może masz jakiegoś antywirusa, który blokuje dostęp do https wszystkim nieupoważnionym programom?

Na razie więcej pomysłów nie mam, ale na pewno ktoś jeszcze coś wymyśli, jesli moje rozwiazanie nie pomoże :-)

tomurbanowicz napisał(a):

Albo firewall ze zbyt restrykcyjnymi regułami.

chandy63 napisał(a):

Dzięki za dobre rady. Faktycznie Kasperski mi blokował. Co ciekawe, jakimsik sposobem znalazła się tam reguła zabraniająca Operze jakiejkolwiek aktywności sieciowej, a wszystko hulało, oprócz https smile Teraz jest OK. Pozdrówka

Zajec napisał(a):

Originally posted by chandy63:

jakimsik sposobem znalazła się tam reguła zabraniająca Operze jakiejkolwiek aktywności sieciowej, a wszystko hulało, oprócz https

Chyba czas na zmianę firewalla :-)