Poczta opery na 2 komputerach- chcę na obydwu miec te same maile

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
t34v2 napisał(a):

Witam

Używam 3 kont gmail na 2 komputerach- w pracy i w domu. Obecnie jeżeli opera pobierze pocztę w pracy, ta w domu już nie pobiera tych wiadomości. I na odwrót.

Chciałbym miec na obydwu tak samo, tj zakładając że dzisiaj dostaje 10 maili i opera na kompuerze w pracy mi je pobiera, to na domowym komputerze opera pobiera te maile jeszcze raz jako nieprzeczytane.

Jak to zrobić?

Ryszard napisał(a):

IMAP

alex73pl napisał(a):

Witam!
Podepnę się pod temat wink
Mam podobny problem do rozwiązania co t34v2 z tym, że mam 5 kont pocztowych, z których korzystam na 3 komputerach. Kiedy przesiadałem się z jednego na trzy kompy poprostu skopiowałem plik poczty do dwóch nowych i miałem na wszystkich to samo. Niestety z biegiem czasu zawartość poczty w każdym z nich się trochę rozjechała( w szczególności wysłane ) w porównaniu z pozostałymi. Czy jest jakiś sposób, aby przejść na IMAP i jednocześnie zsynchronizować cały ten bałagan tak żeby w każdym komputerze było to samo : maile odebrane i wysłane, zakładki itp.
pozdrawiam i liczę na pomoc

Medium napisał(a):

Konto IMAP trzeba dodać całkiem od nowa. Po dodaniu konta trzeba ponadto ustawić synchronizację folderów.

alex73pl napisał(a):

Hmmm...Dzięki za szybką odpowiedź, ale obawiam się, że nie bardzo rozumiem. sad Mogłabyś trochę rozjaśnić, proszę

Originally posted by alex73pl:

...zsynchronizować cały ten bałagan tak żeby w każdym komputerze było to samo : maile odebrane i wysłane, zakładki itp.sorki!...pomyłka z mojej strony, chodziło mi o etykiety i reguły a nie zakładki wink

Ryszard napisał(a):

Originally posted by alex73pl:

chodziło mi o etykiety i reguły a nie zakładki


Chodzi o to, że nie da się automatycznie przenieść ustawień z klienta e-mail na serwer IMAP. Musisz najpierw na serwerze zrobić odpowiednie foldery, skopiować ręcznie reguły wrzucania wiadomości do folderów. Jak do tego dodasz jeszcze, że najpierw musisz usunąć z klienta konto w wersji POP3 (co skutkuje usunięciem wiadomości z dysku) a dopiero potem dodać je w wersji IMAP to roboty trochę możesz mieć wink Na szczęście tylko raz. I pozostałych folderach wystarczy usunąć konta, dodać jako IMAP i ustawić foldery do synchronizacji.
Warto tu napisać gdzie masz te konta - bo mogą być dość ważne różnice w działaniu.

Z poziomu Opery, po dodaniu konta jako IMAP, da się założyć folder. Ale nie wiem jak ustawić reguły filtrowania przy pomocy operowych etykiet? Do czego służy "Słowo kluczowe synchronizacji" na zakładce IMAP?