Opera sama kasuje historię stron i plików.

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Bartolomeo napisał(a):

No więc jak w temacie...
Dla pewności: po zamknięciu operki i otworzeniu jej ponownie znika historia i lista ściąganych plików jest pusta (nawet jak nie były ściągnięte do końca...). Jeżeli prezy zamykaniu miałem jakieś strokni otwarte to one się otwierają ponownie także to działa (to się chyba sesja nazywa?), ale reszta ble. I mnie to trochę denerwuje sad .

W preferencjach>Zaawansowane>Historia>Opróżniaj przy zamykaniu jest odznaczone. Na wszelki wypadek zaznaczyłem zapisałem i zamknąłem Operkę a potem uruchomiłem, odznaczyłem na powrót i powtórzyłem całą operację - nic to nie dało.

Próbowałem przebuszować tutaj: opera:config#UserPrefs, ale nie wiem czego szukać konkretnie, bo tak niby wsio oki. Pomóżcie bo jużwalczę z tym 2 tydzień. A stało sięto po uaktualnieniu do wersji 9. Teraz 9.02 i nadal...

adas napisał(a):

Zobacz to: http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=167346

Bartolomeo napisał(a):

Dzięki, już patrzę.
...Sprawdziłem uprawnienia do plików i katalogu, to nie to sad mam pełną kontrolę i nic nie jest w trybie "tylko do odczytu".

Raster2000 napisał(a):

Ja miałem podobną historię gdy bawiłem się plikami JavaScript. Pościągałem sobie jakieś dziwne rzeczy i powcinało mi całą historię. Tak samo było przy kolejnych uruchomieniach Opery - zero historii. Dopiero po skasowaniu katalogu JavaScript i ponownym zainstalowaniu Opery wszystko wróciło do normy.

Bartolomeo napisał(a):

Taaak, jak usunąłem katalog Opera z .../dane aplikacji/ to historia zostawała. Czyli muszę trochę poszukać... ale przynajmniej wiem gdzie i co i że to nie jest wina Opery samej w sobie tylko ustawień.

szyk napisał(a):

Originally posted by Bartolomeo:

Taaak, jak usunąłem katalog Opera z .../dane aplikacji/ to historia zostawała. Czyli muszę trochę poszukać...


Jeśli za kasowanie odpowiadał jakiś skrypt użytkownika, to one są tu: opera:config#UserPrefs|UserJavaScriptFile.

Bartolomeo napisał(a):

No więc dla potomności:
Skasowałem folder z ustawieniami ten ".../dane aplikacji/opera" i nic to nie dało. Operka sobie odtworzyła domyślne pliczki ustawień i wsio działało ale kasowała dalej po zamknięciu. Potem wywaliłem skrypty - to samo. W końcu wywaliłem Operkę sad Zaintalowałem na nowo wszystko tylko musiałem odtwarzać delikatnie stare ustawiania. Cóż już działa jak trzeba smile A przy okazji wrzuciłem mini na komórkę smile.