Zmiana sekwencji przycisków myszy + menadżer haseł

w dziale Opera
tomurbanowicz napisał(a):

Witam

W którym miejscu mogę zmienić sekwencję przycisków myszy do menadżera haseł w Operze? W jednej z Oper mam: prawy przycisk + lewy przycisk myszy i następuje logowanie za pomocą menadżera haseł. W drugiej Operze mam: lewy przycisk + prawy przycisk.

Z góry dziękuję za pomoc.

Ryszard napisał(a):

Narzędzia - Preferencje - Zaawansowane - Mysz i klawiaturaklawisze.png
Ale - gestu przypisanego do wanda jakoś nie znajduję, a wszystko wskazuje mi na to, że używana jest wtedy akcja "szybko do przodu". Oczywiście możesz sobie popróbować podłubać po swojemu, ale jeżeli to są te same wersje Opery to
W jednej - tej uznanej za "lepszą" przez to Narzędzia - Preferencje - Zaawansowane - Mysz i klawiatura [Zmień nazwę] na łatwiejszą do zapamietania.
Następnie otwórz folder Katalog Opery (Pomoc - O Operze) a w nim folder /mouse/ i tam albo bedzie tylko plik standard_mouse (1).ini - albo będzie więcej niż jeden. Żeby znaleźć ten właściwy podglądnij zawartość - na samym początku linijka

NAME=Twoja_nazwa
Podkładasz ten plik drugiej Operze do katalogu .../profile/mouse/ i wskazujesz go Operze przez Narzędzia - Preferencje - Zaawansowane - Mysz i klawiatura.
Nawet możesz przy podkładaniu zmienić nazwę pliku z standard_mouse (1).ini na swoją, byle zostawić .ini
W tej wyjściowej też można zmienić z standard_mouse (1).ini na inną ale:
- najpierw przestawić Operę na używanie Opera Standard;
- wyłączyć Operę;
- zmienić nazwę standard_mouse (1).ini;
- włączyć Operę i wybrać swój plik.

nunio napisał(a):

Originally posted by tomurbanowicz:

W jednej z Oper mam: prawy przycisk + lewy przycisk myszy i następuje logowanie za pomocą menadżera haseł. W drugiej Operze mam: lewy przycisk + prawy przycisk.Pewnie w jednej z tych Oper wlaczyles sobie opcje leworecznej obslugi gestow wstecz i dalej.