Wyszukiwarka szybkiego wybierania - jak zmienić?

w dziale Opera
michalko65 napisał(a):

Witam.
Jak w temacie ale z drobną poprawką: jak zmienić to ja wiem, tylko jak to zmienić skutecznie? Wygląda to tak, że na stronie szybkiego wyszukiwania chcę mieć inną wyszukiwarkę niż na pasku u góry. Nie ma z tym problemu. Zmieniam i wszystko jest fajnie aż do ponownego uruchomienia Opery 12.15. Czy jest jakaś opcja, która tym steruje lub odpowiada za zapis przed zamknięciem?
Pozdrawiam.

Medium napisał(a):

Originally posted by michalko65:

Czy jest jakaś opcja, która tym steruje lub odpowiada za zapis przed zamknięciem?

Powiązana może być synchronizacja wyszukiwarek, szczególnie, gdy włączasz ją od czasu zamiast non stop. Wersja 12 dobrze zapisuje ustawienia preferencji użytkownika, znaczy skarg nie było.

michalko65 napisał(a):

Synchronizacja wyszukiwarek - gdzie tego szukać? W opcjach? Jak do tej pory w poprzednich wersjach miałem na pasku ustawione na stałe google, a w szybkim wyszukiwaniu inną wyszukiwarkę. Zmieniło się to dopiero od wersji 12.15 gdzie mam dwa razy google, co uważam, że jest o jedno za dużo i chciałbym mieć tak jak miałem dotychczas. Jeszcze lepszy numer jest taki, że gdy w pasku wyszukiwania wejdę w szczegóły google, to mam zazmaczone opcje: ustaw jako domyślną i ustaw jako wyszukiwarkę szybkiego wyszukiwania. Gdy odchaczę szybkie wyszukiwanie to w tym momencie na stronie szybkiego wyszukiwania cała wyszukiwarka znika. irked Moim zdaniem trochę to bez sensu.

Medium napisał(a):

Originally posted by michalko65:

Synchronizacja wyszukiwarek - gdzie tego szukać?

Synchronizacja, inaczej Opera Link, jest i w menu i pod przyciskiem na pasku statusu na dole. Ale skoro nie wiesz, gdzie szukać, to pewnie niczego nie synchronizujesz...

michalko65 napisał(a):

Faktycznie. Niczego nie synchronizuję. Net szerokopasmowy mam i w pracy i w domu, tym samym nie muszę mieć w telefonie identycznych np. zakładek. Synchronizację mam wyłączoną. A dalsza część mojej wypowiedzi?
Pozdrawiam.

nowotny napisał(a):

Jak nie masz dodanych żadnych własnych wyszukiwarek to najlepiej jest usunąć plik 'search.ini' z katalogu ustawień Opery i pozwolić jej go odtworzyć z domyślnego...

Ryszard napisał(a):

Originally posted by michalko65:

Zmieniam i wszystko jest fajnie aż do ponownego uruchomienia Opery 12.15.


http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=14143542

michalko65 napisał(a):

No i fajnie. Czyli czekam co będzie dalej - w nowszej wersji.
Dzięki i pozdrawiam.

nowotny napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=14143542


Hmm... a ja potwierdzam i nie... smile

Na mojej normalnej, głównej instalacji faktycznie po restarcie jest znowu ustawione google... Ale w świeżej instalacji typu USB już nie ma tego problemu... :/

fenio_px napisał(a):

U mnie również nie da się zmienić wyszukiwarki z szybkiego uruchamiania. Po restarcie opery zawsze ustawia się google.
Coraz bardziej zniechęcam się do Opery, błąd za błędem.

Medium napisał(a):

Originally posted by fenio_px:

Po restarcie opery zawsze ustawia się google.

Zmieniać po starcie do upadłego, znaczy do zamknięcia wink
Albo, jak nie używa się usług Google, ustawić w preferencjach dla tej witryny google.pl czy (i) google.com brak akceptacji jakichkolwiek ciasteczek oraz wyłączyć na tych witrynach JavaScript.fenio_px napisał(a):

Używam google. To są kpiny z użytkowników aby finalna wersja miała takie niedoróbki. Jeśli ktoś chciał tym wymusić używanie google to tym bardziej pomysł jest idiotyczny. Jak tak dalej pójdzie z Operą to zmieniam przeglądarkę na inną, nie będę się z bublem męczył.

Medium napisał(a):

Originally posted by fenio_px:

To są kpiny z użytkowników aby finalna wersja miała takie niedoróbki. Jeśli ktoś chciał tym wymusić używanie google to tym bardziej pomysł jest idiotyczny.

To może być zwykły błąd przed przejściem do pracy z innym silnikiem.
Wybierz sobie ciut wcześniejszą wersję: http://www.opera.com/download/guide/?custom=yes
albo wręcz 11.64.

fenio_px napisał(a):

Zrobiłem inaczej, zainstalowałem Opere Next. Na pasku adresu ustawiłem wyszukiwanie allegro a na stronie szybkiego wybierania jest google.

Medium napisał(a):

Originally posted by fenio_px:

Zrobiłem inaczej, zainstalowałem Opere Next.

Niebywałe poświęcenie! Ta wyszukiwarka jest aż tak ważna, że zrezygnowałeś z całej masy pożytecznych ficzerów wbudowanych w Presto? Przypominam, że Opera Next to wersja niestabilna, rozwojowa, testowa.


fenio_px napisał(a):

Jeśli Opera Next jest niestabilna to jak nazwać standardową Opere która wywalała mi się znacznie częściej ? smile Wiem że to jest beta ale według mnie lepiej dopracowana niż obecna wersja 12.15 którą uważam za wyjątkowo niedopracowaną (bubel) i długo nie aktualizowaną. Przynajmniej youtube normalnie działa a liveleak nie wywala przeglądarki (pisałem o tym w dziale o błędach na www).

Medium napisał(a):

Originally posted by fenio_px:

Jeśli Opera Next jest niestabilna to jak nazwać standardową Opere która wywalała mi się znacznie częściej ?

W jakich sytuacjach? Bo dla mnie jest raczej stabilna.

Originally posted by fenio_px:

Wiem że to jest beta ale według mnie lepiej dopracowana niż obecna wersja 12.15 którą uważam za wyjątkowo niedopracowaną (bubel) i długo nie aktualizowaną.

I nie wiem, czy w ogóle zostanie wydana do niej jakakolwiek aktualizacja, bo to jeszcze Presto, a Opera ogłosiła rezygnację z prac nad tym silnikiem. Może się coś pojawi, jak zajdzie pilna potrzeba związana z bezpieczeństwem.

fenio_px napisał(a):

Wywalała się w różnych sytuacjach, czasami wysypywała się cała opera a czasami tylko wtyczki. "brak odpowiedzi" i przeglądarka zamierała tak jak to było na LiveLeaku po odtworzeniu dźwięku z awatarów komentujących. Na youtube problemy ze zmianą rozmiaru odtwarzacza i rozdzielczości. Na stronie pewnej firmy co wywołuje zdjęcia cyfrowe nie dało rady wypełnić formularzy, na innych przeglądarkach poszło. Mnie nie obchodzi czemu coś nie działa i czytać że to wina strony, jako końcowy użytkownik chce aby strony działały tak jak działają na Chrome, FF czy nawet IE. Czytając to forum widzę że nie jestem pierwszym narzekającym na marną stabilność i kompatybilność ze stronami opery 12.15.

Aktualizacją zapewne będzie dopiero przeskok do Opery 15 czyli obecnej Opery Next. Oby jak najszybciej to nastąpiło.

Medium napisał(a):

Originally posted by fenio_px:

Wywalała się w różnych sytuacjach, czasami wysypywała się cała opera a czasami tylko wtyczki.

Znaczy, że jesteś na Windows 7, prawda?
Co do wtyczek, to ludzie miewają bałagan we wtyczkach (nieczyszczone stare instalacje), co może powodować problemy.

Originally posted by fenio_px:

przeglądarka zamierała tak jak to było na LiveLeaku po odtworzeniu dźwięku z awatarów komentujących

Odwiedziłam witrynę Operą 11 (bo teraz jej używam) i jest bez problemu. Awatarów komentujących(!) nie widzę, bo nie jestem zarejestrowana.

Originally posted by fenio_px:

Na youtube problemy ze zmianą rozmiaru odtwarzacza i rozdzielczości.

Jest dodatek, który włączony wadzi, szczególnie zmianie rozmiaru playera na nieco powiększony, ale nie na pełny ekran, nazywa się Download Media Bar. Już go nie ma w sieci.
Wiele osób używa ExtendTube, który trzeba aktualizować, bo YT jest szybszy niż kalejdoskop i ciężko za nim nadążyć.
A co rozdzielczości, to może sam przypadkiem zawęziłeś sobie jej zakres? Jest taka opcja na YT.fenio_px napisał(a):

Tak używam Windows 7.
Na liveleaku faktycznie trzeba być zarejestrowanym aby widzieć awatary. Ten problem występuje tylko wtedy gdy odtwarzany jest dźwięk z awatara więc bez rejestracji nie da się tego sprawdzić.
Co do YT to chodzi konkretnie o problem gdzie zmiana rozdzielczości lub wielkości playera nie daje żadnych skutków. Nie zawsze tak jest ale dosyć często.

coshoo napisał(a):

Originally posted by fenio_px:

"...Wiem że to jest beta ale według mnie lepiej dopracowana niż obecna wersja 12.15..."Ja bym tej przeglądarki nawet beta nie nazwał, raczej jakaś prealfa. Jesteś widocznie niewymagającą osobą skoro przeglądarka "bez niczego" cię zadowala.

fenio_px napisał(a):

Zadowala to za dużo powiedziane, po prostu działa sprawniej, stabilniej i ma większą kompatybilność z większością www. Aktualnie mam zainstalowane obie wersje, do pierdułek które mam w zakładkach używam wersji 12 a Next do YT, liveleaka, allegro i wszystkiego co sprawia problemy na 12. Jeśli do najbliższego update wersji stabilnej nie rozwiążą najbardziej wkurzających problemów to myślę że trzeba będzie uciekać na inną przeglądarkę (firefoxa).

coshoo napisał(a):

Widocznie należę do grona szczęśliwców którym wszystkie wymienione przez ciebie strony działają normalnie.

michalko65 napisał(a):

W wersji 12.16 również nie można skutecznie zmienić wyszukiwarki. irked

sulekmaciej napisał(a):

Jaja sobie z nas robią poprostu..

coshoo napisał(a):

Na angielskojęzycznym forum jest taki sposób na zmianę domyślnej przeglądarki, jak ktoś ma ochotę się pobawić i potestować:

http://my.opera.com/community/forums/findpost.pl?id=14470272

Wcześniej brak możliwości zmiany wyglądał na bug ale teraz jestem święcie przekonany że to jest świadome działanie i Opera stała się pieskiem Googla/Yandexa.