Torrent - pobieranie ciągle od nowa

w dziale Opera
Miroslaw napisał(a):

Witam mam dziwny problem, nie wiem czy ktoś jeszcze się z nim spotkał. Chodzi o to, że pobierając jakiegoś torrneta gdzieś tak w połowie (pobrane ponad 50%) przerwałem (poszedłem spać wink ) i gdy włączyłem ponownie Operę kliknąłem na wznów tylko, że po standardowym sprawdzaniu torrenta Opera zaczęła znowu pobierać go od początku! Teraz mam pobrane 2 MB, a wczoraj już miałem 200MB.
Najśmieszniejsze w tym jest to że to co zostało już sciągnięte dalej jest na dysku (Tzn. wiem torrenty najpierw rezerwują całe miejsce na dysku) ale plik normalnie działa oprócz tych miejsc których jeszcze nie pobrał. No i teraz za każdym razem jak włączam po przerwaniu pobierania pobiera mi go za każdym razem od nowa... trochę to nienormalnie nie dam rady mieć kompa przez tydzień bez przerwy włączonego... da się to jakoś naprawić?

Pozdrawiam.

adux napisał(a):

witam!

Spróbuj wrzucić tego torrenta do utorrent'a i wskazać mu ten niedokończony plik (PPM advanced -> set download location).

Miroslaw napisał(a):

Heh, dziwna sprawa. Po którymś wreszcie wznowieniu Opera zaczęła normalnie pobierać tzn. znowu było 50%. Wychodzi na to, niekiedy zawodzi to analizowanie pliku. Ciekawe też czy to co pobierał od nowa pobierał nowe jeszcze nie pobrane dane czy nadpisywał jeszcze raz na już raz pobrane? Wydaje mi się że trochę mam więcej procent niż przed tym "wyzerowaniem".

Darck napisał(a):

obsluga torrentow w operze jest mizerna. moze to przez brak DHT. lepiej nie uzywac tej opcji opery

Copernick napisał(a):

Originally posted by Darck:

obsluga torrentow w operze jest mizerna. moze to przez brak DHT. lepiej nie uzywac tej opcji opery


Może i jest mizerna ale pobierając torrenta przez klienta, osiągam mizerne prędkości pobierania LAN, przez Operę zaś ta prędkośc bywa nawet 3 krotnie wyższa.