Przypadkowo zdeinstalowałem Operę - jak odzyskać notatki

w dziale Opera
joe222 napisał(a):

W panelu dodawania i usuwania programów pokazywały mi się 2 opery - Opera i Opera 9.02, pomyślałem, że po co mi dwie i skasowałem tę Opera (w trakcie cos mnie tknęło głąba p i anulowałem). Nie do końca jednak chyba wykasowałem te pierwszą bo jeszcze chodziła do wyłączenia kompa. Po odpaleniu na nowo zniknęła mi całkiem opera więc zainstalowałem ponownie wersję 9.02 ale wyparowały mi linki i notatki i historiA, a po zainstalowaniu na nowo Opera International Setup 9 (myślałem, że ta 2ga niepotrzebna CO JĄ KASOWAŁEM sad to właśnie ta wersja 9 ale to musiała być jakaś chyba wersja 6 albo co).
No nic- PYTANIE
jak odzyskać historię i notatki z tej starej wersji co mi się w jakiejś części skasowała ?
Będę wdzięczny za każdą sugestię (poza uwagami co z ciebie za głąb :-)))
pozdrawiam

Zajec napisał(a):

Szczerze to się już pogubiłem ;-)

Spróbuj znaleźć na dysku katalog "Profile". W nim są pliczki z zakładkami, notatkami itp. Być może gdzieś istnieje jeszcze katalog profilowy po usuniętej wersji Opery.

joe222 napisał(a):

może inaczej jak wyszukać "nazwa pliku i rozszerzenie" notatki, historie odwiedzanych stron w wyszukiwarce windowsa

nunio napisał(a):

Podczas odinstalowywania Opery nie sa usuwane zadne pliki uzytkownika (na 99% - sam nigdy nie odinstalowywalem). Te pliki gdzies sa na dysku. Nazwy plikow mozesz znalezc w pomocy.

golew napisał(a):

Pliki na dysku są, ale nie wiadomo czy tamte stare czy już zostały nadpisane przez nową instalkę. Ale próbować warto smile

nunio napisał(a):

No, nigdy mi sie nie zdarzylo, aby instalka Opery nadpisala jakiekolwiek pliki konfiguracyjne. bigsmile

Chyba, ze tak to "zaprojektowano" poprzez zwiekszenie numeru wersji pliku konfiguracyjnego. Ale to zdarzalo sie chyba tylko w przypadku pliku wyszukiwarek i to w czasch, gdy "oficjalnie" nie mozna go bylo modyfikowac.

joe222 napisał(a):

Plik jest ale sie nie chce wyswietlic jako normalny ale jako tekst kiedy probuje otwierac w nowym oknie lub z poziomu WManagera. Ale to juz zawsze cos. Jest jakiś sposób by to przetransferowac do wersji 9.02 ( chyba z wersji 6 bo coś mi tam się gdzieś tak pokazuje)
Dzięki.

Zajec napisał(a):

Bo to jest plik tekstowy, który potrafi zainterpretować Opera :-)

Wyłącz Operę i starym plikiem zakładek/notatek nadpisz nowy plik Opery 9.