Utracona Historia Przeglądarki

w dziale Opera
diablo22 napisał(a):

Witam wszystkich. Mój problem jest następujący, uruchomiłem na swoim kompie program Ashampoo WinOptimizer 2013, który to automatycznie przeskanował mój system i wykasował niepotrzebne pliki. Sęk w tym, że niedługo potem zorientowałem się, że usunął również historię przeglądarek internetowych, w tym także wszystkie zakładki mojej opery. Czy istnieje sposób żeby to odzyskać? Próbowałem dostać się do plików "global history" itd. ale one również są niestety puste.

Medium napisał(a):

Najpierw używasz odkurzacza, a potem szukasz "śmieci"?
To pytanie należy zadać producentowi użytego programu.

diablo22 napisał(a):

Cóż, przyznać należy bez bicia, że niesprawdzając ustawień domyślnych tegoż programu, bezmyślnością wykazałem się olimpijską. Program miał wbudowaną możliwości przywracania części usuniętych danych, ale tyczyły się ona tylko plików rejestru. Wygląda więc na to, że historię utraciłem bezpowrotnie. Cóż, trudno, będę miał nauczkę na przyszłość.

Medium napisał(a):

Tak, historia w Operze nie rejestruje się w systemowym rejestrze.

lemari napisał(a):

Originally posted by diablo22:

w tym także wszystkie zakładki mojej opery.


Do tego jest Opera Link.

diablo22 napisał(a):

Teoretycznie używałem. Utworzyłem swego czasu konto, ale teraz gdy się na nim zalogowałem, nie miałem tam starych zakładek czy historii.

diablo22 napisał(a):

Ha, głupi ma zawsze szczęście. Udało się mi wygrzebać plik tekstowy w którym miałem zapisane adresy najważniejszych utraconych zakładek, tak więc w zasadzie jestem uratowany. Temat można uznać za zakończony, dziękuję za zainteresowanie moim problemem.

Medium napisał(a):

Originally posted by diablo22:

Udało się mi wygrzebać plik tekstowy w którym miałem zapisane adresy najważniejszych utraconych zakładek, tak więc w zasadzie jestem uratowany.

Nie sądzę, by program do czyszczenia kasował plik zakładek. Pewnie ich wcale nie używałeś, a korzystałeś z historii wpisanych adresów.