SmoothWheel w Operze ?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
indesto napisał(a):

Mam pytanie czy istnieje jakies rozszerzenie w Operze dzialajace jak SmoothWheel w Firefoksie ? Rozszerzenie to powoduje gladkie, plynne scrollowanie .

archetwist napisał(a):

Preferencje - Zaawansowane - Przeglądanie - Gładkie przewijanie

IGI2 napisał(a):

A co to daje :> Ja to miałem od początku włączone... a bez tego się tnie przewijanie czy jak ?? I czemu ktoś by to chciał wyłączyć ?

indesto napisał(a):

Przeciez to Operowe gladkie przewijanie nic nie daje, nie ma nic wspolnego ze SmoothWheel :| .

archetwist napisał(a):

Zmienia sposób przewijania rolką myszy. Jeśli chodzi Ci o coś innego, to wyjaśnij. To jest forum Opery, więc nie każdy musi wiedzieć jak w szczegółach wygląda jakaś funkcja dostępna w Firefoksie.

P.S. Opera nie obsługuje rozszerzeń.

indesto napisał(a):

Jakby to zobrazowac to przewijanie w Operze jest jak odtwarzanie filmu po jednej klatce co sekunde, natomiast w Firefoxie SmoothWheel zmienia te ilosc tak, ze przewijanie staje sie plynne ( bez przeskokow ) niczym poruszajace sie postacie kreskowek .

adeerek napisał(a):

a jak wcisniesz srodkowy myszki i dasz myche na dol??

archetwist napisał(a):

Różnica między włączonym, a wyłączonym "gładkim przewijaniem" w Operze jest dla mnie zauważalna. Wydaje się, że w Operze nie ma jednak możliwości dalszego jego "upłynnienia". Może coś na to poradzą ustawienia myszy, te systemowe (na przykład zmniejszenie liczby przewijanych linii ze standardowych 3 na 1).

Acha, bardziej płynny jest "autscroll" (po wciśnięciu kółka/środkowego przycisku na stronie).

indesto napisał(a):

Wcisniecie scrolla pomaga, o cos takiego mi chodzilo, tylko dla mnie osobiscie przewijanie scrollem jest bardziej wygodne, niz wciskanie ciagniecie w dol i wyciskanie go .

archetwist napisał(a):

Originally posted by indesto:

Wcisniecie scrolla pomaga, o cos takiego mi chodzilo, tylko dla mnie osobiscie przewijanie scrollem jest bardziej wygodne, niz wciskanie ciagniecie w dol i wyciskanie go .


Dla mnie też, no ale cóż...

kowwoj napisał(a):

Może jakoś to wam ułatwi.

Scroll down & Scroll down & Scroll down & Scroll down & Scroll down & Scroll down & Scroll down & Scroll down

Ja używam tej kombinacji właśnie do płynnego przewijania stron, ustawionej pod prawą strzałką na klawiaturze. Można ustawić to jednak jako przycisk - Scroll - , lub jako gest myszki, np. FlipForward (trzymając prawy klawisz wciskasz lewy).

nunio napisał(a):

Originally posted by kowwoj:

Może jakoś to wam ułatwi.

Sprytne...

Originally posted by kowwoj:

FlipForward (trzymając prawy klawisz wciskasz lewy)

To jest akurat FlipBack. smile Chyba, ze masz wlaczona opcje leworecznej obslugi gestow wstecz i dalej. wink

c1201298 napisał(a):

za płynne przewijanie odpowiedzialne sa równiez właściwe STEROWNIKI od karty graficznej i monitora

kowwoj napisał(a):

Originally posted by nunio:


Originally posted by kowwoj:

FlipForward (trzymając prawy klawisz wciskasz lewy)

To jest akurat FlipBack. smile Chyba, ze masz wlaczona opcje leworecznej obslugi gestow wstecz i dalej. wink


A wiesz, nawet się nad tym nie zastanowiłem jak pisałem, chciałem tylko wspomnieć ;-). A nie zwracam uwagi, który jest który, bo zamiast wstecz i dalej ustawiłem te gesty jako Tile Vertically i drugi jako Maximise All. No, tak przynajmniej miałem, jak zaczynałem pisać tego posta. ;p
Otóż chwilę się zastanowiłem, i doszedłem do wniosku, że możnaby trochę zupgrade'ować tą funkcję. I wkleję tutaj, do czego doszedłem, bo nie znalazłem na forum wątku stricte o miniaturach / Thumbnails. Ale jeśli ktoś będzie szukał, to znajdzie wyszukiwarką smile.
Otóż:
Tile vertically & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10& Switch to next page & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10& Switch to next page & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10& Switch to next page & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10& Switch to next page & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10& Switch to next page & Zoom to, 10 & Switch to next page & Zoom to, 10

oraz
Maximize all & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100 & Switch to next page & Zoom to, 100

Zmieniłem dlatego, że nawet przy ustawionym na stałe dostosowywaniu szerokości strony, widać bardzo małą część strony przy kilkudziesięciu otwartych kartach.
Teraz zachowaniem przypomina ta funkcja miniatury w Firefoxie, tudzież IE7, z zachowaniem jednak plusów operowych kart.
Są jednak pewne minusy:
- zanim wszystkie karty się pomniejszą, trwa to chwilę;
- polecenie tego gestu (lub skrótu klaw.) ustawić trzeba na ślepo, jesli chodzi o ilość kart, które będzie się rozmieszczać kaskadowo - ja w tym poleceniu powyżej wrzuciłem 30 poleceń, czyli gest obsłuży maksymalnie 30 kart;
- przy mniejszej ilości otwartych kart od 30, polecenie przejścia do następnej karty działa dalej, aż osiągnie koniec polecenia w geście.
Mimo wszystko, może przyda się komuś oprócz mnie.. smile

Originally posted by c1201298:

za płynne przewijanie odpowiedzialne sa równiez właściwe STEROWNIKI od karty graficznej i monitora


Oczywiście, należy o tym absolutnie pamiętać. W razie, gdyby ktoś czytający ten wątek od pierwszego posta się zastanawiał - rozwieję ew. wątpliwości - złe sterowniki lub ich brak powodują brak płynności przewijania we *wszystkich* przeglądarkach.

Pozdrawiam smile.