Kanały informacyjne - propozycja udoskonalenia

w dziale Opera
Zaufany napisał(a):

Kanały informacyjne w obecnej Operze są nienajlepiej obsługiwane. Problemy są zasadniczo trzy.

1. Nie ma sortowania. A czasami wpisy sobie nawet spacerują po różnych kanałach, przynajmniej robiły to jeszcze niedawno. Należałoby zrobić oddzielny panel boczny dla nich i dodać do niego niezbędne opcje.

2. Nie wszyscy mogą zgodzić się z tym, że obecny sposób wyświetlania kanałów, skopiowany z wyświetlania wiadomości eMail, jest dobry. To, co Microsoft zaprezentował w swojej przeglądarce jest warte odnotowania. Aby pojawiała się jedna strona i była możliwość na tej jednej stronie rozwinięcia sobie jakiegoś, interesującego wpisu. Trzeba dać ludziom wybór.
--Dodane--
Można jeszcze dodać do wyboru wersję, że w oknie przeglądarki będą wyświetlane liczne, małe pudełka/boksy wraz z zawartością wpisu. Od razu w formie rozwiniętej. Stosowane chyba w kilku Geckowatych czytnikach..
--

Do tego dochodzi jeszcze jeden problem.

3. Jak ktoś się nie postara, Opera wyświetla dość straszną grupę dziwnych tagów, jeśli ktoś wejdzie na kanał informacyjny wpisując go w pasku adresów. Zamiast miłego pytania lepiej by było wyświetlić w tym suboknie (lepiej znanym jako tab albo karta) już sformatowany kanał.

P.S.
Czy ktoś wpadł na lepszą, polską nazwę dla angielskiego Newsfeed?

nunio napisał(a):

Termin "kanal informacyjny" zostal chyba wymyslony wlasnie przez tlumacza Opery i jak widac - przyjal sie, bo jest obecnie powszechnie stosowany.
http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=505696

c1201298 napisał(a):

zamiast obsługi kanałów w kartach (tabach) w układzie przypominającym standardowy wygląd czytnika e-mail, mogłby być wprowadzony układ tabelkowy z bocznycm panelem zawierającym hierarchiczny układ dostawców rss w postaci drzewa...

może trochę masło maślane, ale mam nadzieję, że ostateczny przekaz można zrozumiec

więcej na wątku

Zaufany napisał(a):

@c1201298
Dodałem tę sugestię do pierwszego postu. A układ hierarchiczny to dla mnie coś tak oczywistego, że nazwałem go niezbędną opcją.

@nunio
Termin dobry do oficjalnych wypowiedzi. W pozostałych przypadkach, potrzebne jest niestety coś krótszego. Chyba zacznę promować neologizm w postaci importu z angielskiego.