Wszystko co trzeba zainstalować żeby działały gry, filmiki itd

w dziale Opera
Drozdii napisał(a):

Witam.
Jak przeglądam internet to co chwile spotykam sie z sytuacją że brakuje mi jakiejś wtyczki. Czy istnieje taki zestaw wtyczek, który pozwoli aby swobodnie przeglądać większość stron internetowych?

dzięki z gory za odp

pozdrawiam smile

daroc napisał(a):

Oj, z doświadczenia wiem, że niektóre strony uparcie nie wyświetlają się w Operze.
A np. na interii wymagany jest AciveX...

Zaufany napisał(a):

Trzeba zainstalować Windows XP SP 2 albo Windows 2003, chyba też jakiś SP. Do tego zestaw programów antywirusowych. Bawisz się domyślną przeglądarką tych systemów. Praktycznie nie powinno być wtedy kłopotów, jeśli nie będzie się odwiedzało specyficznych stron.

Jeśli chodzi o Operę jako przeglądarkę. Na wymienionych systemach masz problemy z takimi mediami. Jak zainstalujesz powyższe wtyczki, owe problemy powinny być umiarkowane. Niestety będą. Za to nie musisz martwić się oprogramowaniem antywirusowym i odwiedzaniem specyficznych stron.

Jeśli chodzi o Operę na 32 bitowym Linuksie dla IA 32. Z problemami ze stabilnością, proporcjami filmów video i takimi tam, da się uzyskać wydajność porównywalną z wersją dla systemów Microsoftu. Najlepiej jest chyba zainstalować sobie mplayera, a potem skompilować do niego wtyczkę. Zainstalować niestabilną, testową wersję Flasha. Instalacja Javy powinna być relatywnie prosta.

Jeśli chodzi o Operę na 64 bitowym Linuksie dla AMD 64... Powodzenia.

Jeśli chodzi o Operę dla MacOS X, powinno być niewiele gorzej, niż z systemami Microsoftu. Instaluje się wszystkie wtyczki z wyżej wymienionych, które się da.

Andrzej22 napisał(a):

Musisz uważnie poczytać posty na Forum - wtedy dowiesz się co chodzi a co nie i jak to obchodzić. Generalnie chodzi wszystko,ale np. na niektórych stronach nie można bezpośrednio otworzyć pps-ów. Ale jeśli będziesz miał to, co podaje "dodd" - to w zupełności wystarczy.

dodd napisał(a):

Nie znam żadnego zestawu wktyczek, ale wbrew temu co mówiesz, popularnych wtyczek jest tylko kilka. Wtyczkę do WIndows Media Player już masz od razu. Teraz zainstaluj wtyczki: Flash i Quicktime oraz zainstaluj Javę. To wystarcza do większości stron. Dodatkowo czasem się przydaję (teraz to już bardzo rzadko) RealPlayer i (raczej rzadko) Shockwave. Jeśli chcesz oglądać Pdf-y w przeglądarce to jeszcze Acrobat Reader plugin. No i to tyle.