Zawsze następna karta

w dziale Opera
Drendron napisał(a):

Hail.

Ostatnio bawiłem się Firefoksem z całym wachlarzem rozszerzeń i jedna rzecz niezmiernie mi się podobała. Zamykanie kart. Otóż dawało się w FF ustawić wszystko tak, żeby niezależnie od metody zamknięcia karty [środkowy myszy na karcie, iks w rogu, skrót klawiaturowy] program przeskakiwał do następnej karty, wg kolejności na pasku kart. W Operze udał mi się ten zabieg połowicznie - sztuczka działa tylko wtedy, gdy do zamykania kart używam specjalnego przycisku z Opera Wiki. Czy jest możliwość ustawienia tego tak, jak mi się wymarzyło?

szyk napisał(a):

Originally posted by Drendron:

skrót klawiaturowy


http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1326341 - gest myszy, ale analogicznie należy zrobić skrót klawiaturowy. smile

Originally posted by Drendron:

środkowy myszy na karcie, iks w rogu


Nie da rady.

Drendron napisał(a):

To działa! Danke wielkie. Jakby ktoś miał pomysł na resztę, to byłbym bardzo wdzięczny. No, a jeżeli faktycznie reszty się nie da, to chyba dobry z tego materiał na wishlistę.


edit: Ok, jednak jest problem. Jeżeli karta zamykana skrótem klawiaturowym jest ostatnią na pasku kart, to opera przechodzi do pierwszej, zamiast do poprzedzającej zamykaną. Da się zmienić?

szyk napisał(a):

Originally posted by Drendron:

No, a jeżeli faktycznie reszty się nie da, to chyba dobry z tego materiał na wishlistę.


bigsmile

http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=1857041

Da się przypisać taką akcję środkowemu przyciskowi myszy, ale zostaną nadpisane inne funkcje tego przycisku. smile

PS. Ale jestem za tym, żebyś taki wątek założył, może w końcu kogoś w OS oświeci.

golew napisał(a):

Swoją drogą skoro w preferencje -> zaawansowane -> karty jest możliwość wyboru sposobu przełączania kart za pomocą Ctrl+Tab to nie dałoby się tego jakoś wykorzystać? Czy to nie odpowiada za przełączanie też po zamknięciu?

A akurat dla mnie wygodniejsze jest rozwiązanie z otwieraniem ostatnio użytej karty, ale może to kwestia przyzwyczajenia. Jedyne wyjątki to np. otwarcie kilkunasu kart z wiadomosciami z RSSów, ale wtedy albo minimalizuję te 2-3 strony, które chcę mieć dalej otwarte i spokojnie przeglądam pozostałe, albo po prostu najpierw otwieram nowe okno i dopiero w nim używam otwórz w stosunku do informacji z RSSów.

szyk napisał(a):

Originally posted by golew:

Swoją drogą skoro w preferencje -> zaawansowane -> karty jest możliwość wyboru sposobu przełączania kart za pomocą Ctrl+Tab to nie dałoby się tego jakoś wykorzystać?


My nie możemy, ale programiści Opery pewnie tak. smile
Tylko co z tego, skoro brak jest decyzji w tej sprawie, no chyba że świadomą decyzją jest nieimplementowanie takiego przełączania między kartami, co może być prawdą, bo takie irracjonalne ignorowanie życzenia użytkowników wydaje się być celowe...

Originally posted by golew:

Czy to nie odpowiada za przełączanie też po zamknięciu?


Niestety, nie. down