Wielkie porządki - jak to zrobić?

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
pieczara napisał(a):

Zacznę od samego początku (korzystam z opery 9.01 a chcę zrobić porządek przed przesiadką na 9.10): Po wyczyszczeniu maili zalegających w "przeczytanych - odebranych" zostało mi ponad 110 MB katalogu mail, no i zacząłem szukać na tym forum, po zrobieniu kopii zapasowej katalogu przeprowadziłem kilka ciekawych obserwacji:

1.Przy zamkniętej operze skasowałem lexicon a po ponownym uruchomieniu pojawiło się kilkanaście nowych maili (zarówno przeczytanych jak i nie przeczytanych) niewidocznych przed restartem.

Dlaczego i skąd?

2.Niestety nie wykazałem się myśleniem i przy kolejnych przesiadkach na wyższe opery (aż od 7)zamiast robić backup'y maili kopiowałem katalog mail w całości co okazało się przyczynkiem do mojego obecnego problemu czyli chaosu w katalogu mail, widać poprzednie wersje miały inny system zapisywania maili bo teraz w każdym katalogu account mam katalog z rokiem w nim z miesiącem a wnim z dniem i tam są pliki .mbs oprócz tego w każdym katalogu account jest kilka-kilkanaście plików .mbs z oznaczeniami rok-miesiąc np.: 2000-01.mbs.

Po zrobieniu backupu odebrabych ważą 1,4 MB wię chyba opera nie uwzględnia tych plików typu rok-miesiąc bo te pliki z jednego miesięca ważą po kilka MB.

Gdy zaimportowałem pliki rok-miesiąc okno postępu pokazywało kilka tysięcy maili importowanych w katalogu odebrane za to pojawiło się tylko ich kilkadziesiąt.


Co mam zrobić żeby to wszystko doprowadzić do stanu co najmniej dobrego bez utraty starych maili?

3.W obecnej operze mam tylko 4 konta natomiast w katalogu store są katalogi account od 1 do 7 bez 5 jak sprawdzić które katalogi są niepotrzebne?


Ufff, liczę na trochę wyrozumiałości bo wiem że sam sobie narobiłem takiego bagna smile

adas napisał(a):

Najprościej to chyba będzie jak wyeksportujesz sobie z Opery te mejle (prawy klik na odebranych → eksport). I następnie zainstalujesz sobie Operę w nowym folderze (o innej nazwie, powiedzmy Opera9). I tam utworzysz te 4 konta.

Możesz eksportować po kolei z każdego konta (prawy klik na odebranych → Pokaż wiadomości z konta...). I następnie je zaimportować do tych utworzonych kont (można to wybrać przy imporcie).

Chyba, że masz utworzonych wiele filtrów... Ale chyba łatwo będzie je od nowa stworzyć... Jak chcesz...

pieczara napisał(a):

A co z resztą? Starymi mailami w formacie rok-miesiąc?

Czy jeżeli zrobię ogólny eksport to później przy imporcie muszę oddzielnie importować maile dla każdego konta?

pkt3 już załatwiłem sam