Jak ustawić Operę jako domyślną - skoro nagle bez przyczyny straciła te uprawnienia

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
catoche napisał(a):

Dzień Dobry Wszystkim,
jestem tutaj po raz pierwszy, bowiem i mnie spotkała potrzeba porady, aby rozwiązać mój problem.
Nie muszę dodatkowo zachwalać Opery na tym forum, skoro są tutaj chyba tylko jej miłośnicy, ale dodaję tylko że , ujęła mnie ona już przeszło rok temu, głownie przez szybkość i bajeczną wprost funkcjonalność w porównaniu z innymi.
Dodam jeszcze moją skromną opinię na temat innych, bowiem przetestowałem ich pięć i tylko 3 z nich, według mnie zasługują na to miano. Tak więc bezdyskusyjnie Opera jest najlepsza do codziennej "zwykłej" pracy, Firefox (2.0) jest lepszy do celów bardziej specjalnych [na przykład kopiowanie tekstu który zawiera ilustracje, lub przeglądanie (niektórych) clipów video], na trzecim miejscu klasyfikuję SeaMonkey (też niezła) którą używam tylko do równoczesnego słuchania radia internetowego. Netscape "trzymam" chyba ze względów historycznych, a o IE nawet nie mówię, bo nie tylko subiektywnie go nie lubię, ale obiektywnie jest po prostu wyjątkowo <tępy> i ociężały.
Mój problem z ulubioną Operą, polega na tym, że utraciła bez konkretnej przyczyny UPRAWNIENIA PRZEGLĄDARKI DOMYŚLNEJ.
Na złość chyba uprawnienia te, "przywłaszczył" sobie bez mojej wiedzy, właśnie nie lubiany IE (!)
Próbowałem bezskutecznie sam rozwiązać problem, ale nie widzę nic mądrego – a wołałbym koniecznie uniknąć powtórnej instalacji, bowiem powtórne wpisywanie bazy adresów URL i innych ustawień, jest uciążliwe.
Szukałem też pilnie, tutaj na forum, ale nic na ten temat <gotowego> nie znalazłem.
Może ktoś mający doświadczenie w tym problemie, byłby uprzejmy mi choćby w wielkim skrócie, wskazać jak to można zrobić (i czy w ogóle można) we „wnętrzu” Opery uskutecznić, powiedzmy jako tzw. ustawienia osobiste (?)
Wiem że w funkcji Windows XP, [„Dodaj – Usuń…] jest opcja „Dostęp do programów i ich ustawienia domyślne”, ale o dziwo, wszystkie przeglądarki są na liście, ale akurat brakuje właśnie tylko Opery !
Nadmieniam że moja Opera była przez kilka miesięcy „domyślną” i tu nagle klapa, bez wytłumaczalnych powodów.
Byłbym niesłychanie zobowiązany, gdyby ktoś mi zechciał uprzejmie pomóc – za co z góry uprzejmie dziękuję !
Ponieważ jeszcze nie wiem jakie są tutaj zwyczaje, na wszelki wypadek podaję mój e-mail, może akurat ktoś zechce mi odpowiedzieć bezpośrednio (?), tak więc: catoche@tlen.pl
Pozdrawiam serdecznie wszystkich - <catoche>

golew napisał(a):

Spróbuj najpierw preferencje -> zaawansowane -> prgramy i wybrać szczegóły przy "Opera ma sprawdzać czy jest domyślną" i tam ustawić co Ci potrzeba.

PS. Proponuję jednak usunąć maila z posta, bo szkoda, żeby znalazł go jakiś spambot.