Włączenie Opery

w dziale Opera
PoC_16 napisał(a):

Mam problem smile. Jeszcze niedawno wszystko ładnie chodziło, a tu dzisiaj staram się włączyć Operę i co?? I nic smile. Nie reaguje w ogóle, a na dodatek zżera prawie 1GB RAM-u bigsmile. Miałem wersję 9.02 usunąłem ją i zainstalowałem 9.10. Niestety nic to nie dało. W czym problem i jak go rozwiązać?

Zajec napisał(a):

Klikasz na ikonkę i nic się nie dzieje? Zobacz czy Opera pokazuje się w procesach. Jeśli to Linux, próbowałeś odpalić Operę z konsoli?

PoC_16 napisał(a):

Klikam na ikonkę, nic się nie dzieje, tylko tracę RAM-u tak, że zostaje jakieś 5-8 MB. Opera pokazuje się w procesach, ale sama się nie włącza :)Mam Windows XP

Zajec napisał(a):

Próbowałeś poza wyłączaniem komputera z otwartym procesem Opery także ręcznie ten proces zabijać?

PoC_16 napisał(a):

Tak próbowałem, lecz ani jedno, ani drugie nie działa. Co ciekawe jak włączam Operę to ona sama nie zabiera mi prawie 1GB RAM-u, tylko ok. 10 MB. Ale przy włączaniu Opery właśnie tak podskakuje do góry, ale nie wiem co tak dużo zabiera. No chyba, że to Opera, ale pisze tylko 10 MB, a w rzeczywistości zajmuje jakieś 900 MB wink

bmisiekb napisał(a):

A może źle odczytujesz (nie wiem skąd) i te 900MB to jest WOLNY ram a nie zajęty.
Czasem w róznych programach jest pokazywany ram DOSTĘPNY wink aby było wiadoomo ile nam go jeszcze zostało wink I jak wszystko jest OK to ta liczba jest duża wink

Bo aby Opera tyle zajmowała to wątpię. Może masz coś w systemie co może jakieś takie DRASTYCZNE braki ramu powodować.
Może sprawdź jakimś wyspecjalizowanym programem, nic nie polecę - bo nic mi do głowy nie przychodzi. No chyba że Everest, ale nawet nie wiem czy on może tak dokłądnie badać procesy zajmujące ram (chyba nie)
polecam google wink albo inną wyszukiwarkę ;]

Medium napisał(a):

Originally posted by bmisiekb:

Bo aby Opera tyle zajmowała to wątpię


Podobno ktoś zostawił włączonę Operę (na jakimś serwerze, nie wiem) na ok. 3 miesiące. Po prostu zapomniał. Po sprawdzeniu stanu okazało się, że Opera zużywa ponad 700MB RAM.
Nie mam danych o mozliwościach tamtego komputera, wiadomość jest z "trzeciej ręki". Po wyłączeniu podobno wróciła do normy.

bmisiekb napisał(a):

medium No wiesz zależy co mamy na myśli mówiąc Opera. Czy sam program? Czy wszystko co Opera zapisuje do ramu. Opera domyślnie odświeża co jakiś tam czas strony. To może rzeczywiscie na tym serwerze miała okazję tyle podziałać że ram różnymi wersjami strony zapełniła.
Chyba, że była to jakaś wersja z jakimś bugiem.
przecież istenije pojęcie takie jak "wyciek pamięci" Może przy jakimś układzie akurat to się stało.

PoC_16 napisał(a):

Nie dość, że sprawdzam w procesach Operę, to jeszcze mam Cacheman XP i tam też jak byk pokazuje, że np. 5 MB RAM wolne. Gdy spojrzę tam w procesy pisze, że Opera zajmuje średnio ok. 10 MB, no przecież nie mogę źle czytać smile. Dzieje się tak tylko przy włączaniu Opery. Sam nie wiem co robić. Chyba trzeba będzie zmienić przeglądarkę... wink. NO POMÓŻCIE !!!

Copernick napisał(a):

Originally posted by PoC_16:

.... NO POMÓŻCIE !!!


No to pomagam. Odinstaluj tą Operę, którą teraz masz (ustawienia możesz sobie skopiować lub nie). Zainstaluj jakąś starą wersję Opery np. z serii 8. Potem zobacz jak się ona zachowuje z procesami itp. Jeśli nic złego się nie dzieje zainstaluj na nią najnowszą wersję Opery (chyba się da). Powinno pomóc jeśli nie, trudno masz coś pogmatwane w systemie i zostaje Ci żyć z FF lub IE - ble.

szyk napisał(a):

Może Opera się "gryzie" z jakimś antywirem czy firewallem? A pomoże pamięć RAM jest uszkodzona? smile

Medium napisał(a):

Originally posted by bmisiekb:

przecież istenije pojęcie takie jak "wyciek pamięci"


Otóż to. Osoba przekazująca mi tę informację tak właśnie się wyraziła.

PoC_16 napisał(a):

Wielkie dzięki Copernick smile. Co prawda nie instalowałem nowej wersji na starą, bo jak się ma znowu zwalić, to wolę używać starej. Jeszcze raz dzięki bigsmile

Copernick napisał(a):

Originally posted by PoC_16:

Wielkie dzięki Copernick smile. Co prawda nie instalowałem nowej wersji na starą, bo jak się ma znowu zwalić, to wolę używać starej. Jeszcze raz dzięki bigsmile


Rozumiem, że pozostajesz przy starej wersji Opery. Ale póki jeszcze nie poustawiałeś w niej swoich preferencji, to może jeszcze spróbuj się pobawić (po-eksperymentować) nadinstalowując nowszą Operę.