"Oznacz wiadomości jako przeczytane, jeśli zostały już pobrane"

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Wojteq napisał(a):

Witam,

W zakładce "Odbieranie" znajduje się opcja "Oznacz wiadomości jako przeczytane, jeśli zostały już pobrane". W pomocy znalazłem coś takiego:

Jeżeli odczytujesz wiadomości za pomocą wielu komputerów, mogą one zostać automatycznie oznaczane jako przeczytane, jeśli zostały już pobrane (przeczytane) z innego komputera.W jaki sposób mam to rozumieć? Sprawdzam pocztę przez stronę i czytam wiadomości. Jednak gdy sprawdzam konto za pomocą M2 wszystkie wiadomości są oznaczone jako nieprzeczytane. Z drugiej strony jeśli sprawdzam konto za pomocą M2, później sprawdzając przez stronę, również wszystkie są przeczytane.

Czy ta opcja w ogóle działa? Mam operę 9.10 build 8679

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Wojteq:

Mam operę 9.10 build 8679

A konto pocztowe IMAP masz?

Wojteq napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

A konto pocztowe IMAP masz?Mam konto POP.

nunio napisał(a):

To nie ma nic wspolnego z IMAP. Opcja ta dotyczy czytania poczty za pomoca klienta poczty. Oznacza to, ze jesli uzywajac jednego komputera sciagniesz poczte za pomoca np. Opery lub Bata, a potem na innym komputerze (niekoniecznie innym - moze byc inny program na tym samym komputerze) zrobisz to samo - to na tym drugim sciagniete wczesniej wiadomosci beda oznaczone jako przeczytane. Opcja ta nie dziala pewnie ze wszystkimi klientami poczty. Z drugiej strony - w przypadku niektorych uslugodawcow moze dzialac dla opisanego przez ciebie przypadku, tzn. Opery i dostepu przez WWW. Wszystko zalezy od oprogramowania serwisu pocztowego WWW.