Java Script

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
Madar50 napisał(a):

Używam Opery od niepamiętnych czasów. Pod windą nie było problemów, ale od roku mam Mandrivę (obecnie 2007pp ) i jeszcze nigdy nie udało mi się obejżeć " Relacje TV" na onecie. Nie przywiązuję do tego wielkiej wagi, ale czasami to denerwuje. Przeczytałem morze instrukcji i postów, ale nadal nie umiem tego uruchomić. Ciągle wyskakuje komunikat "Prawdopodobnie używasz innego systemu operacyjnego niż Windows lub Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript", a po kliknięcu na tak " Pokaż film w moim odtwarzaczu multimedialnym ",dostaję nowy komunikat " Nieznany lub nieobsługiwany typ adresu . W Firefox to samo.
Moje ustawienia:
Opcje Java Script -nie wiem co wpisać
Opcje Javy -Scieżka dostępu - /usr/lib/jre-1_5_0_08/lib/i386
Opcje wtyczek - ścieżki dostępu - /usr/lib/opera/plugins:/usr/lib/netscape/plugins:/usr/lib/mozilla/plugins
W pliku-/usr/lib/opera/plugins znajdują się:
*libjavap~_oji.so
libnpp.so
*operaplugincleaner
*operapluginwrapper
W pliku /usr/lib/jre-1_5_0_08/lib/i386 znajdują się pliki
/ns7
/ns7-gcc29
a w nich
*libjavap~_oji.so
Nie wiem co tu jeszcze mogę napisać, może ktoś się znajdzie i mi pomoże ustawić tą Operę, krok po kroku, bo w tych sprawach jestem zielony i wszelkie instrukcje zawiodły.Gdzie robię błąd?

adas napisał(a):

Preferencje → zaawansowane → Programy → tam dodajesz do listy protokół mms i wybierasz dla niego jakiś program do odtwarzania plików (u mnie to jest Totem).

Zajec napisał(a):

http://suse.ehelp.pl/modules/news/article.php?storyid=901

Madar50 napisał(a):

Dobra adas. Teraz mi napisz jak to zrobić, krok po kroku. O mms-ach czytam już od roku, ale nikt nie napisał jak to jest w praktyce. Sory, ale jak Tobie jest to banalna sprawa i oczywista, to dla mnie czarna magia. Wchodzę do preferencji, programy i co dalej?.

adas napisał(a):

Originally posted by Madar50:

Wchodzę do preferencji, programy i co dalej?.


Klikasz Dodaj. Wpisujesz nazwę protokołu (czyli mms). Wybierasz domyślny program (jak się pojawi). Albo jakiś program, którego w mandraku używasz.

Madar50 napisał(a):

Aby wpisać nazwę protokołu, to trzeba wiedzieć co wpisać, a ja już mówiłem, jestem zieloniutki. Daj przykład protokołu mms i gdzie go mogę znależć, bo program to już sam jakiś wstawię. Tak to już ze mną jest, sory.
W programach mam trzy wpisy:
mailto - Opera
telnet - telnet
tn3270 - telnet

adas napisał(a):

Originally posted by Madar50:

Daj przykład protokołu mms


mms?

4zrzutekranu.png - dodałem zrzut bo już nie wiem o co ci biega... wink

Madar50 napisał(a):

Wielkie dzięki. Ale się uśmiałem. Mówiłem, że jestem zieloniutki. Protokół to ja widziałem na policji (milicji), ale żeby tylko wpisać mms to się tego nie spodziewałem.
Jeszcze raz dziękuję.
PS.
Mam już dźwięk, teraz szukam wizji w KMPlayer
P.S.2
I znowu nici z oglądania. W KMplayer brak wizji, a w Totem " Kodek wideo "Windows Media Video 9" nie jest obsługiwany. Aby można było odtwarzać niektóre rodzaje filmów, może być konieczna instalacja dodatkowych wtyczek". Co i jak mazm robić dalej?

krzychoocpp napisał(a):

Witam, nie wiem czy dokładnie tak samo jest w Mandrivie, ale zdaje się że potrzebujesz kodeków - a konretnie paczki win32codecs. Pozdrawiam, Krzysztof.