Opera 12.15 dodatki

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
smutas napisał(a):

Witajcie.

Jako że najnowsza odsłona Opery to w mojej ocenie jedna wielka tragedia pragnę dowiedzieć się gdzie mogę znaleźć dodatki do wersji 12.15.
Nigdzie w internecie nie mogę ich znaleźć. Może ktoś z Was zna namiary na stronę gdzie je odnajdę, ewentualnie doradzi jak zainstalować nowe dodatki w starszej wersji. Bardzo mi zależy i wolałbym nie zmieniać przeglądarki.

Pozdrawiam.

smutas

EDIT: literówka.

Medium napisał(a):

https://addons.opera.com/en/extensions/

Nie da się nic z tego wziąć? Weszłam bez problemu Operą 11 z menu z forum Opera > Themes.

smutas napisał(a):

Ech Koleżanko. Podałaś mi adres strony na której chyba każdy szuka w pierwszej kolejności. Więc nie będzie zaskoczeniem jeśli CI powiem - tak tam szukałem na początku. Tyle że większość z pluginów to są wersje do najnowszej odsłony Opery. Moja obsługuje pliki z rozszerzeniem .oex nowe wersje pisane pod odsłonę przeglądarki (15) posiadają rozszerzenie .nex. Instalując przez stronę otrzymuję monit stwierdzający że wtyczka jest niekompatybilna z moją wersją przeglądarki. Kiedy próbuję zainstalować poza stroną również Opera "nie łyka" tych wtyczek. Stąd właśnie był mój tekst: "ewentualnie doradzi jak zainstalować nowe dodatki w starszej wersji".

Ponawiam więc prośbę. Czy ktoś zna lokalizację w której odnajdę starsze wersje dodatków do opery? Może ktoś posiada starszą wersję Opery i zechce mi udostępnić Swoje dodatki?
Napociłem się straszliwie żeby odnaleźć stare tematy (themes) bo to co zafundowała nam ekipa Opery w najnowszej odsłonie to nie są tematy. Co tych ludzi podkusiło aby popsuć tak funkcjonalny produkt tego doprawdy nie wiem. Wiem natomiast że cierpliwość mi się kończy i obawiam się że będę zmuszony porzucić moją ulubioną przeglądarkę. sad Dobrze że umiem się wyciszyć bo bym decydentowi chyba nakład po ryju za te "najnowsze operowe zmiany". sad(( (wybaczcie złość)

Ryszard napisał(a):

Zdecyduj się. Chcesz

Originally posted by smutas:

gdzie mogę znaleźć dodatki do wersji 12.15

Czy

Originally posted by smutas:

"ewentualnie doradzi jak zainstalować nowe dodatki w starszej wersji"

Bo to dwie różne sprawy.
Na

Originally posted by smutas:

"ewentualnie doradzi jak zainstalować nowe dodatki w starszej wersji"

jest jedna odpowiedź - się nie da. Na pocieszenie - nie da się też w drugą stronę wink
Na

Originally posted by smutas:

gdzie mogę znaleźć dodatki do wersji 12.15

Otworzyłem https://addons.opera.com/pl/extensions/?order=new&language=mixed na samej górze znalazłem https://addons.opera.com/pl/extensions/details/kalkulator-walutowy-currency-calculator/?display=pl
Klik w "Dodaj do Opery" i mam i działa.
Może podaj adres takiego rozszerzenia, które Ci nie zadziałało.

Taki szczegół - mam najnowszą 12.16 ale to chyba nie ma wpływu.

[autopoprawka]
Odpaliłem też operę, załadowałem to https://addons.opera.com/pl/extensions/details/kalkulator-walutowy-currency-calculator/?display=pl - klik w "Dodaj do Opery" i się dodało i też działa. No to najpierw w operze dodałem https://addons.opera.com/pl/extensions/details/oclock/?display=en a potem w Operze załadowałem to https://addons.opera.com/pl/extensions/details/oclock/?display=en i dodanie też przeszło bez problemów.
Czyli - https://addons.opera.com/pl/extensions aplikuje odpowiednią wersję rozszerzenia?

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Czyli - https://addons.opera.com/pl/extensions aplikuje odpowiednią wersję rozszerzenia?

Tak powinno być i nie wiem skąd się bierze:

Originally posted by smutas:

Instalując przez stronę otrzymuję monit stwierdzający że wtyczka jest niekompatybilna z moją wersją przeglądarki.

@smutas: Nie masz włączonego maskowania w preferencjach dla witryny? Powyłączaj też może zbędne rozszerzenia nim znowu spróbujesz coś zainstalować. (Pewnie żadnego jeszcze nie masz, więc to cię nie dotyczy.) Możesz też sprawdzić blokowanie zawartości, czy jakichś ważnych skryptów przypadkiem nie blokujesz.

Medium napisał(a):

Originally posted by Saskatchewan:

Nie masz włączonego maskowania w preferencjach dla witryny?

O, właśnie!