Jakieś rozszerzenie a la lastpass ale lokalnie?

w dziale Opera
tomciopaluch81 napisał(a):

Witam

Używałem kiedyś rozszerzenia lastpass ale z niego zrezygnowałem bo nie przekonuje mnie wizja kiedy moje hasła krążą po całym necie. Czy istnieje jakieś przystępne rozszerzenie w stylu lastpass ale aby plik z hasłami był przechowywany lokalnie na moim kompie? Wiem że jest keepass ale on mi nie pasuje. CHodzi mio coś intuicyjnego jak lastpass ale lokalnie.

---

Dodam jeszcze że pytam się dlatego iż opera 15 nie chce mi zapamiętać haseł do o2.pl. Tzn na sekunde się pojawia okienko i zaraz znika nie dając szansy na wpisanie.

Medium napisał(a):

Jeśli do Opery 12, to może przyda się zwykły przycisk: Menedżer haseł?

marecky napisał(a):

Moze S10 Password Vault .

Wklejam za dobreprogramy.pl :

S10 Password Vault to darmowy menedżer haseł który pozwala na szybkie logowanie za pomocą skrótów klawiaturowych do dowolnej witryny lub programu po podaniu hasła głównego bez potrzeby wpisywania loginu i hasła ręcznie - eliminuje to potrzebę pamiętania masy loginów i haseł do różnych portali/stron internetowych/programów itd.

Co program oferuje:- szyfrowanie wszystkich danych za pomocą algorytmu AES 256-bit- synchronizację pomiędzy komputerami- automatyczny start wraz z systemem- udostępnianie folderów z danymi logowania- automatyczną kopię zapasową- wybór sekwencji logowania- import/eksport danych- szybkie odblokowanie (ustawiamy w opcjach programu ile pierwszych liter hasła głównego wystarczy na odblokowanie programu)- auto-blokadę- wybór konta które ma być użyte do zalogowani na danej stronie/w danych programie- opcję anti-keylogger- generowanie silnych haseł- hierarchię w folderach/kontach- łatwy w użyciu- żadnych zbędnych wtyczek czy toolbarów do przeglądarek- wersję portable- wspiera także opcję przeciągnij-i-upuść-
Niestety Opera nie obsluguje ostatniej funkcji a szkoda.

filip3434 napisał(a):

Ja właśnie dzisiaj przesiadłem się z LastPass na KeePass bigsmile
Dzięki dodatkowo synchronizacji z dropboxem mogę używać tego prawie tak samo jak lastpass, a hasła są u mnie na kompie (no też na drop boxie, ale jednak jest to szyfrowany plik).

A z LastPass zrezygnowałem nie tylko przez wzgląd na moje bezpieczeństwo, ale przede wszystkim dlatego, że ostatnio zbyt często prosi mnie o weryfikację email. Prawie co tydzień otrzymywałem informację, że muszę znowu kliknąć na link weryfikacyjny. Było to zbyt irytujące dla mnie.

Jeszcze nie skasowałem konta lastpass, ale zaraz to właśnie zrobię.

Medium napisał(a):

Originally posted by filip3434:

Jeszcze nie skasowałem konta lastpass, ale zaraz to właśnie zrobię.


Ciekawe, jak to się robi, bo nigdy tego nie użyłam.
Użyłam natomiast synchronizacji haseł w Operze i również postanowiłam to wykasować. W tym celu utworzyłam kopię pliku wand.dat w innym miejscu, a ten synchronizowany w czasie włączonej synchronizacji po prostu wyczyściłam.
Później wyłączyłam synchronizację haseł, zamknęłam Operę, przeniosłam na swoje miejsce kopię wand.dat i mam obawy z głowy.

filip3434 napisał(a):

.

Originally posted by Medium:

Ciekawe, jak to się robi, bo nigdy tego nie użyłam.Najpierw pousuwałem wszystkie zapisane hasła, a później trochę musiałem poszukać opcji usunięcia konta... znalazłem dopiero po wpisaniu w google "lastpass remove account".

Był to dobry program, współpracował ze wszystkimi przeglądarkami, nie trzeba było instalować nic innego, był w miarę wygodny, chociaż zarządzanie hasłami trochę toporne.

Teraz używam keepass i przyzwyczajam się do jego użytkowania.

Ciekawe, jaki program wybrał ostatecznie autor wątku.

tomciopaluch81 napisał(a):

Wybrałem ten S10 Password Vault. Narazie testuje. Zobaczymy.

Dodam jeszcze ze wrociłem do opery 12.16 i w niej zapamiętuje hasła do o2.pl

filip3434 napisał(a):

Mnie ten mój KeePass trochę denerwuje, bo nie zawsze od razu reaguje po wprowadzaniu skrótu klawiszowego celem wprowadzenia nazwy użytkownika i hasła na jakiejś stronie. Nie wiem od czego to zależy i powiedz tomciopaluch81, czy ten S10 Password Vault też ma takie problemy czy nie?

tomciopaluch81 napisał(a):

Trudno stwierdzić gdyż ja korzystam z kopiuj/wklej bo na automatyczne wklejanie mi nie działa. Nie wiem dlaczego. Ogólnie wydaje mi się że jest prostszy i mniej skomplikowany od keepassa.

filip3434 napisał(a):

Ale jednak ręczne wklejanie hasła odpada wink Nie po to właśnie chcę ten menadżer haseł by to wszystko robić ręcznie wink Do KeePass jest dodatek do opery, który coś tam ułatwia te autouzupełnianie, ale chyba nie działa to do końca dobrze.

marecky napisał(a):

W S10 mozna podac link do strony z logowaniem pozniej wystarczy dwa razy kliknac na nazwe strony w S10 (new account).Program powinien sam otworzyc strone w domyslnej przegladarce i wpisac dane albo otwieramy strone i wciskamy jednoczesnie ctrl+alt+0 program wtedy albo sam wrzuci haslo w okienko albo wyskoczy ramka w ktorej wystarczy wybrac strone i wcisnac OK .

filip3434 napisał(a):

Po tych kliku miesiącach przesiadłem się z powrotem do lastpass.
KeePass nie był zły, całkiem dobrze komunikował się z Operą 12.16, ale z Chrome czy obecnie Operą 18 już nie dawał rady.
Obecnie przesiadam się na Nową Operę i nie miałem jak zastąpić tego Keepass'a inaczej jak tylko lastpass.

Szukałem innych menadżerów haseł, jednak żaden nie był na tyle dobry i dodatkowo lekki i bezpłatny.

Cóż, mam jednak nadzieję, że bezpieczeństwo lastpass jest faktycznie takie o jakim mówią jego twórcy wink bo wygoda jest zdecydowanie największa.