kopiowanie ze stron np do Worda

w dziale Opera
arturpl napisał(a):

Witam, jakiś czas temu zainstalowałem sobie opere na desktopa i do tej pory nie potrzebowałem nic kopiować ze stron, a jak już kopiowałem to tylko czysty do notatnika. Kilka dni temu zaszła konieczność skopiowania czegoś, jakaś tabela i text, i wklejenia do Worda, Excela i tu pojawiły mi się schody. Gdy kopiuje zawartość jakiejś tabelki i wklejam to np do Worda to wkleja mi się nie jako tabelka ale jako zwykły text, nie zachowując absolutnie nic z formatowania. Zamiast cyfr w kolumnach mam kazdą liczbę w nowym wierszu. Napewno rozwiązanie jest banalne ale ja go jeszcze nie pozmnałem. Co zrobić żeby zawartość strony skopiowana w Operze wyglądała tak samo wklejona np do Worda?

Zajec napisał(a):

Opera tak już ma. Kopiuje tylko jako czysty tekst.

IGI2 napisał(a):

Originally posted by arturpl:

Co zrobić żeby zawartość strony skopiowana w Operze wyglądała tak samo wklejona np do Worda?A czemu chcesz wkleić do worda ?? A nie możesz zapisać strony w html'u i potem otwierać ją przeglądarką ??

adas napisał(a):

Originally posted by IGI2:

A czemu chcesz wkleić do worda ?? A nie możesz zapisać strony w html'u i potem otwierać ją przeglądarką ??


W wordzie można to sobie jakoś pousuwać, poprawić, dopisać, skopiować tylko część itp. Ze stroną html już jest trudniej...

arturpl: możesz sobie zrobić tak - przenieść na jakiś pasek Opery przycisk Otwórz w IE albo Firefoksie i jak potrzebujesz coś skopiować to wystarczy w ten przycisk kliknąć. Otworzy się IE lub FF z daną stroną. Niby nie do końca przyjemne, ale może wystarczy.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by adas:

W wordzie można to sobie jakoś pousuwać, poprawić, dopisać, skopiować tylko część itp. Ze stroną html już jest trudniej...

To najnowsze wersje Worda nie otwierają plików .HTML? confused
(W Operze "Zapisz jako...HTML", a w Wordzie "Otwórz...HTML")
To najlepiej zamiast

Originally posted by adas:

przenieść na jakiś pasek Opery przycisk Otwórz w IE albo Firefoksie

button tylko, że OpenOffice_Writer po napotkaniu
<?xml version=....
wyświetla kod strony.