Pobieranie z rapidshare- pytanie

w dziale Opera
Banita napisał(a):

Sprawa jest taka- jak pobieram cos z rapidshare operą, daje zapisz, to ladnie mi dany plik zapisuje na dysku tam gdzie chce.
Ale jesli chce uzyc jakiegos pobieracza plikow, i daje zmien, z listy wybierajac flashgeta itd, to niestety w tle widze ze opera zaczynma pobierac juz ten plik, i jak wybiore flashgeta to juz jest po ptakach,bo polaczenie zostaje zerwane( z tego powodu ze rapidshare jest bardzo zabezpieczone jesli chodzi o pobieranie)
I pytanie jest takie- jak zrobic zeby jakikolwiek downloader przechwytywal linki z rapidshare, i zeby opera w ogole nie pytała sie czego uzyc,i nie sciagala juz w tle jakiegos pliku?

Czy ktos w ogole pobiera tak pliki z rapidshare,czy jest tylko mozliwosc uzywania defaultowego operowego sciagacza?

woj-tek napisał(a):

AFAIK rapidshare nie pozwala na używanie download managerów więc nawet jeżeli opera i tak nei zaczęłaby ściągać to wątpię że udałoby się pobrać plik we flashgetcie na przykład...

Banita napisał(a):

Aaa czyli to o to sie rozchodzi:) To dzieki,juz wsyzstko jasne

szyk napisał(a):

Originally posted by Banita:

ak zrobic zeby jakikolwiek downloader przechwytywal linki z rapidshare, i zeby opera w ogole nie pytała sie czego uzyc,i nie sciagala juz w tle jakiegos pliku?


Preferencje->Zaawansowane->Pobieranie, odznacz "Ukryj typy...", edytuj wybrane rozszerzenie i tam możesz ustawić odpowienie działanie.

Np. RapGet ma możliwość pobierania plików z rapidshare.
PS. Nie wiem, czy obsługuje linię poleceń, ma w opcjach intergrację z Operą, ale nie wiem jeszcze, jak to działa. W każdym razie obsługuje schowek systemowy.

Edycja: Rapget dodaje do pliku menu kod:

[Link Popup Menu]
...
Item, "Download with Rapget"=Execute program,"C:\DOWNLOAD\RAPGET126\RAPGET.EXE","-l=%l"

Banita napisał(a):

dzieeki:)

Juz sie biore za instalacje, to chyba bedzie swietny programik, nie dosc ze ma tylko 200kb,to jeszce dziala praktycznie ze wszystkimi rapidsharami,i megauploadami, rewelka;)
No niestety ale za chiny go nie potrafie zintegrowac z opera:(

szyk napisał(a):

Originally posted by Banita:

No niestety ale za chiny go nie potrafie zintegrowac z opera


A jak chcesz go zintegrować?

Jeśli w Preferencje->Zaawansowane->Paski narzędzi nie masz kopii standardowego menu, to ją zrób, wskaż i potwierdź, potem w RapGecie zaznacz opcję "Integruj z Operą" w Ustawienia->Różne->Integracja - stworzy ci się taki wpis, jak podałem wyżej. Ściąganie za pomocą RapGeta będzie możliwe po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na odnośnik.
Ten wpis możesz dodać też ręcznie w pliku menu wskazanym w opera:config#UserPrefs|MenuConfiguration (po zrobieniu kopii menu).

Jest jeszcze Universal Share Downloader - można go tak samo zintegrować, z tym, że wpis w pliku menu będzie wyglądał tak:

[Link Popup Menu]
...
Item, "Download with USDownloader"=Execute program,"ścieżka\do\USDownloader.exe","%l"

Banita napisał(a):

Dzieki szyk smile