Opera nadmiernie zużywa pamięć (12.16)

w dziale Opera
krzysiek000 napisał(a):

Witam, mam spory problem z Operą. Zużywa ona mi bowiem niewiarygodnie wysokie pokłady pamięci. Kiedy włączam komputer zużycie pamięci utrzymuje się na poziomie 4-5%, ale po uruchomieniu Opery od razu wskakuje na 100% i nie chce z tego progu zejść nawet o 1%. Dzieje się to nawet jak nie mam jeszcze uruchomionej żadnej strony. Po wejściu na tę stronę użycie pamięci skoczyło z ~50.000 K do 213.000 K. Co ciekawe zamiast się utrzymywać na poziomie, to cały czas ta wartość rośnie. Nie ma mowy, żeby to było spowodowane zawirusowanym systemem, bo został on całkowicie przeinstalowany 2 dni temu, a internet został mi przywrócony po 3 miesiącach przerwy.
Już wcześniej zacinały mi się filmy na Youtube, ale wówczas wystarczyło pozamykać wszystkie okna i menu playlisty. Teraz nawet nie ma mowy żebym wszedł na tę stronę, bo nawet animowane reklamy całkowicie blokują mi komputer.
Z Operą 15 miałem jeszcze większe problemy (swoją drogą, dla mnie pomysł jest chybiony), więc musiałem wrócić do starej wersji.

Moja specyfikacja:
AMD Duron 1.80GHz, 1,25GB RAM
Sapphire Radeon 9200SE Atlantis
Windows XP z SP2.
Niedługo mojej maszynie stuknie już 10 rok, ale jak dotąd nie miała aż tak dużych problemów.

lemari napisał(a):

Originally posted by krzysiek000:

Windows XP z SP2.


Dlaczego brak SP3?
System legalny?

Originally posted by krzysiek000:

Kiedy włączam komputer zużycie pamięci utrzymuje się na poziomie 4-5%, ale po uruchomieniu Opery od razu wskakuje na 100% i nie chce z tego progu zejść nawet o 1%.


Mylisz RAM z obciążeniem procesora, daj screen menedżera zadań.

krzysiek000 napisał(a):

Jednak pomyłka. Rzeczywiście pomyliłem zużycie CPU z użyciem pamięci. Jak się okazało Opera zużywała średnio 30-40% CPU, a całą resztę wyżerał svchost.exe. Wystarczyło wyłączyć automatyczne aktualizacje i wszystko wróciło do normy. Do tego usunąłem ESETa i zmieniłem go na próbną wersję AVG. Co to systemu, to wszystko legalnie. Płytę z nim dostałem od brata ciotecznego, który przeszedł na siódemkę.

Wielkie dzięki za zwrócenie mi uwagi.

lemari napisał(a):

Originally posted by krzysiek000:

Co to systemu, to wszystko legalnie


Zainstaluj: http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=25129