Winamp w tel. komórkowym.

w dziale Po godzinach
underhill_79 napisał(a):

Heja!

Zacznę od początku.
Nie jestem zalogowany na forach telefonii komórkowej, szczerze pisząc, nigdy za bardzo mnie to nie interesowało. Mam jedno pytanie i nie czuję potrzeby zagłębiania się w środowisko "komórkowców". Liczę na to, że ktoś z Was będzie bardziej obyty w temacie i będzie potrafił mi odpowiedzieć. Jak nie, to pogrzebię dalej... Otóż.

Mam tel., który odtwarza .mp3. Nic nadzwyczajnego, zdałoby się, w dzisiejszych czasach. Jednak telefon ten ma jedną wadę. Odtwarza .mp3 zawsze w takiej samej kolejności. Wbudowany player po prostu leci plik po pliku w katalogu z muzyką. Moje pytanie jest następujące... Czy, skoro tel. obsługuję javę, jest możliwe wgranie jakiegoś programiku, który miałby funkcję losowego odtwarzania .mp3? Czegoś w rodzaju Winampa?

Pozdr.

Zajec napisał(a):

Zależy jaki to telefon. Dla przykładu w moim SE K800i takie coś jest możliwe, ponieważ aplikacje Java mają dostęp do plików telefonu. W przypadku części starszych modelów takiej możliwości nie ma.

Ale aplikacji odtwarzającej mp3 i tak niestety nie znam. Gdybyś znalazł, pochwal się proszę :-)

underhill_79 napisał(a):

SE K610i.

Na razie na nic takiego nie natrafiłem... Tak tylko, teoretyzowałem sobie. Bo w sumie, skoro tel. ma javę. Można na nią pisać gry, przeglądarki etc., to dlaczego nie można byłoby napisać odtwarzacza .mp3? ;-)

Ja u siebie mam jedynie opcje sortowania plików (data, typ, nazwa), i właśnie zgodnie z tym sortowaniem tel. odgrywa mi .mp3.

No nic. Nie truję, szukam dalej.

Zajec napisał(a):

Originally posted by underhill_79:

Można na nią pisać gry, przeglądarki etc., to dlaczego nie można byłoby napisać odtwarzacza .mp3? ;-)

Przecież napisałem. Z tego względu, że aplikacje Java nie mają dostępu do plików na telefonie. A pliki mp3 trzymasz własnie na telefonie.

waffell napisał(a):

Bawiłem się dwoma czy trzema odtwarzaczami mp3 itp. w postaci midletów, więc są napewno. Ja trafiałem na nie przypadkiem na rosyjskich/niemieckich forach. Teraz nie jest wstanie ani podać ich nazwy, ani gdzie szukać. W każdym razie, jak dla mnie, nie były w stanie zastąpić wbudowanego odtwarzacza w telefonie (mniej zasobożerny, możliwość działania w tle, szybkość działania itp itd).
Po za tym trochę dziwne mi się wydaje, że SE K610i nie ma opcji losowego odtwarzania. Mój nieśmiertelny Siemens sl45i potrafił, a to produkt z przed 7 lat ;-) W każdym razie SE to bardzo popularna ostatnio linia telefonów i powstaje na nie wiele aplikacji/patchów, także najlepiej zajrzyj gdzieś na jakieś fora.

ps. możesz poszukać tu http://www.getjar.com/software/

Zajec napisał(a):

Telefonom SE nie mogę wiele zarzucić. Natomiast mają jedną straszną rzecz w odtwarzaniu losowym ─ nie losowanie utworu przy ręcznym przeskoczeniu na next.

Powiedzmy, że słucham sobie piosenek i player wylosował mi utwór zespołu, na który nie mam ochoty. Daję "Next", a tam znów ten zespół (ze względów alfabetycznych). Daję "Next" po raz kolejny - i ten sam efekt.

Mało przyjemna zabawa z takim przeskakiwaniem do skutku, gdy np. słuchamy przy innej ważnej czynności. Ja kupiłem sobie adapter mini-jack do SE oraz adapter mini-jack do radio samochodowego na taśmę. Nie mam czasu szukać telefonu ręką gdy prowadzę.

Zajec napisał(a):

Odświeżam, przepraszając SE.

Okazało się, że gdy włączę losowe odtwarzanie są dwa sposoby przeskakiwania utworów:
1) Gdy odtwarzanie jest zastopowane → przeskakiwanie po kolei
2) Gdy odtwarzanie jest w trakcie → przeskakiwanie losowe

To tak na wypadek gdyby ktoś się zraził przeze mnie do SE ;-)