Problem z zakładkami

w dziale Opera
qbas123 napisał(a):

Witam!!!
Mam problem z zakładkami. Wrzuciłem parenaście dni temu do zakładek strone z kodem aktywacyjnym który mi był potrzebny do aktywacji pewnej karty. Pewnego razu miałem zachwianie systemu Windows więc co za tym idzie i reset bez możliwości zapisania i normalnego zakończenia aplikacji. Gdy wszedłem ponownie na Opere nie było ani historii ani zakładek. Szukałem wszędzie. Probowałem zmienić w ustawieniach z 0 na 1 lub z 1 na 0 jak radzicie na http://operapl.net/faq/#105 Nie pomogło. Próbowałem ręcznie odszukać plik opera6.adr i zaimportować. Odszukałem i w documents&settings i w program files. Żaden z tych plików nie zaimportował mi zgubionej listy. Czy jest jakiś sposób na odzyskanie tych zakładek. Potrzebny mi jest ten kod. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

Zajec napisał(a):

Kod aktywacyjny, to chyba jakieś cyferki. Więc jak mogłeś dodać go do zakładek?

Myślę, że dodała Ci się jakaś strona, która jest generowana dynamicnzie - w tamtej chwili pokazywała kod, ale jak teraz na nią wchodzisz to już go nie pokazuje. Dlatego warto kopiować sobie ważne informacje ze stron do Notatek (panel Opery).

Możesz jeszcze spróbować ręcznie podejrzeć źródło plików .adr (za pomocą Notatnika), ale nie sądze abyś znalazł tam zgubioną zakładkę.

qbas123 napisał(a):

Chyba źle mnie zrozumiałeś. To nie były generowo losowane cyferki tylko normany kod aktywacyjny który następnym razem przepisze na kartke i przykleje do monitora. Oprócz zakładek wszystko mi się pokasowało razem z historią i notatkami i nic się nie da odzyskać. Jakieś pomysły ??

golew napisał(a):

Originally posted by qbas123:

Oprócz zakładek wszystko mi się pokasowało razem z historią i notatkami i nic się nie da odzyskać


A nie przestawił Ci się po prostu profil na inny folder?
Może poszukaj u siebie na dysku wszystkich plików opera6.adr i podglądnij je jakiś edytorem.

Zajec napisał(a):

OK, więc domyślam się, że kod aktywacyjny wyświetliła Ci np. strona kod.php po zarejestrowaniu się gdzieś. Ta strona wyświetliła Twój unikalny kod na podstawie otwartej na tamtą chwilę sesji z serwisem. Gdy zapisałeś sobie ten adres do zakładek, utworzyłeś zakładkę do adresu http://foo.com/kod.php. Problem wynika z tego, że otwierając tę zakładkę teraz nie wznawia się już ta poprzednia sesja i strona nie wyświetli Ci kodu.

Stąd wnioskuję, że może zaimportowałeś skutecznie już tę zakładę którą wtedy otworzyłeś, ale nie zdajesz sobie z tego sprawy, bo otwierając zakładkę nie widzisz kodu aktywacyjnego.