RSS - AWARIA?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
janhalb napisał(a):

Mam zasubskrybowanych kilka kanałów RSS (głownie newsowych - BBC, CNN...). Dziś nagle Opera przestała ściągać widomości (ustwione jest ściaganie co 5 minut). Teraz niektóre kanały aktualizuje - ale wpada np. 1 wiadomość na godzinę, podczas gdy w BBC zwykle jest nowa co kilka minut... Innych nie aktualizuje w ogóle.

UWAGA - nie jest to porblem samych stron, bo w Firefoksie RSS działa świetnie i ściąga.

I okazało się, że jest jeszcze jeden kłopot: wchodzę np. na stronę www.cnn.com, klikam pomarańczową ikonke na pasku, pojawiają się dwa kanały RSS do wyboru, klikam na jeden z nich i... nic. Nie subskrybuje, nie pyta, czy ma to zrobić. O co może chodzić? :-(

janhalb napisał(a):

Dodam jeszcze - na niektórych stronach (np. na tym forum) kiedy klikam ikonke RSS, to owszem, proponuje mi zasubskrybowanie kanału. A na innych - nie (CNN, Reuter...). Ki czort?!

adas napisał(a):

Mi też przestało ściągać dziś... Zatrzymuje się na jakimś jednym i koniec... Podejrzewam jakiś kanał o śmierć, ale nie wiem który wink Chociaż sobie zrobiłem nawet porządek...

jareku napisał(a):

Originally posted by adas:

Mi też przestało ściągać dziś... Zatrzymuje się na jakimś jednym i koniec...


Wydaje mi się, że dziś jakieś opóźnienia z netem są, czasami mi odczytuje strony a czasami nie wink

jareku napisał(a):

Sprawdź w przeglądarce czy wszystko jest na swoim miejscu, głównie w RSS czy nic się nie pomieszało.
Jaką masz wersję Opery? Jeśli nie masz najnowszej to polecam zainstalować Opera 9.10. Poczekaj jeszcze z dzień, jeśli problem z RSS nadal będzie występować to spróbuj tego:

-Odinstaluj przeglądarkę Opera, po usunięciu usuń także pozostałości po Operze, np. w "Program Files\Opera".
-Wyczyść w rejestrze dane odnośnie Opery (Start\Uruchom\regedit.exe - F3 i "Opera", następnie usuwasz wszystko związane z Operą).
-Zainstaluj ponownie (najlepiej Opera 9.10). W przypadku Windows: http://operapl.net/pobierz/opera/windows/intel/
Wszystkie największe bugi powinni usunąć w nowej wersji 9.xx lub a raczej napewno w Operze 10.
Gdy używałem Firefoksa, miałem sytuację z zepsuciem się RSS, zrobiłem tak samo jak zaproponowałem Ci wyżej z Operą i problem zniknął. Jednak przesiadłem się na Opere z wielu powodów i jak narazie wszystko jest oki, nie zamierzam przeżucać się na inną.
Pozdrawiam.smile

golew napisał(a):

Tyle śniegu spadło a Wy się dziwicie, że internet zwolnił wink a przecież przez takie zwały i zaspy się jedynki i zera muszą przebijać wink

adas napisał(a):

Hmm... możliwe, że padł feedsburner.com - i może to on robi bałagan.