kasowanie wybranych adresów z paska

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
c1201298 napisał(a):

istniej jakaś możliwoś wykasowania tylko wybranych adresów z paska adresów?

zrzut.PNG

Felix99 napisał(a):

Trzeba wyedytować plik opera.dir (np. Notatnikiem) znajdujący się w katalogu z profilem. I tam usunąć adres, trzeba uważać aby zmienić cyferke która jest na górze, oznacza ile jest adresów wpisanych. Przed modyfikacją najlepiej zrobić sobe kopie tego pliku.

daroc napisał(a):

Chyba zazwyczaj wystarcza usunięcie tego wpisu z historii? Standardowo jest chyba: Ctrl+alt+h.

Zajec napisał(a):

Byłbym za dodaniem do Wish-Listy czegoś takiego:

1) Najeżdżamy na niechcianą pozycję za pomocą strzałek góra/dół
2) Wciskamy Delete

Chyba intuicyjne?

c1201298 napisał(a):

Originally posted by Felix99:

Trzeba wyedytować plik opera.dir


jest to oczywiste, ale chodziło mi o uproszczenie

Originally posted by daroc:

Chyba zazwyczaj wystarcza usunięcie tego wpisu z historii?


może się mylę, ale po wykasowaniu z histori w pasku adres zostaje

Originally posted by Zajec:

Byłbym za dodaniem do Wish-Listy czegoś takiego:


ja też, jeżeli mógłbyś to zgrabnie ująć, chetnie się podpiszę

Felix99 napisał(a):

Originally posted by Zajec:

Byłbym za dodaniem do Wish-Listy czegoś takiego:

1) Najeżdżamy na niechcianą pozycję za pomocą strzałek góra/dół
2) Wciskamy Delete

Chyba intuicyjne?


jestem jak najbardziej za smile

daroc napisał(a):

Może to działa tylko z MaxDirectHistoryLines ustawionym na 0? No ale zaraz, ja sam mam ustawione na 200... Nie wiem już sam...
Po krótkich testach stwierdzam, że u mnie usunięcie z historii wystarczy. Ale pamiętam że kiedyś jeszcze we wcześniejszej serii Opery (8.xx? 7.xx?) też miałem problem z pozbyciem się wpisów z paska adresów.
(U mnie to "direct history lines" czyli to co wpiszę, a nie to np. po przekierowaniu (porównaj: wp.pl, www.wp.pl) nie jest w ogóle wyświetlane w pasku adresów.)

Lucky5 napisał(a):

1Opera.png Podpisuję się także pod opcją usuwania niechcianych adresów w przeglądarce, czasem wpisze się przez pomyłkę i taki nieaktywny ''rupieć'' wygląda nieciekawie bo nie dość, że kolorowej ikonki nie ma (błędny adres) to na dodatek utrudnia dostęp do innych adresów pałętając się. Pomysł Zająca jest intuicyjny, moim zdaniem nikt nie będzie miał wiele do zarzucenia jeśli rozwiąze się to jeszcze inaczej, mianowicie do opcji Narzędzia - Wyczyść historię przeglądania , kiedy się pokaże szczegóły obok ''Wyczyść historię wpisanych adresów'' istniałaby, podobnie jak przy historii ciasteczek, opcja- przycisk ''Menedżer adresów'' smile, wtedy łatwo można byłoby wykasować niechciane adesy a te często używane zachować, to byłoby dobre rozwiązania zwaszcza gdy ktoś korzysta stale z kilku(-nastu) adesów i wcale nie ma zamiaru ich kasować, inne natomiast tak. Wyrażnie brakuje takiej możliwości. Dodam , że nie miałbym nic przeciw gdyby taki Menedżer występował przy każdej tam pozycji do przejrzenia przy czyszczeniu historii przeglądania. Można byłoby poodhaczać które pozycje ma zachować a które jednym przyciskiem kasować.
Obecnie radzę sobie w sposób podany wyżej, wchodzę do katalogu Opery, Profile i edytuję Opera.dir. Jeśli chcę wykasować jeden konkretny adres procedura jest następująca : wklepuję go w przeglądarce żeby był na samej górze uruchamianych linków, zamykam przeglądarkę i wchodzę do pliku Opera DIR (załącznik), ten wpisany adres wtedy jest ostatni na liście w tym pliku jeśli wyedytujemy go notatnikiem, kasuję ten adres i zapisuję zmiany w notatniku. Po wejściu do Opery już go nie ma smile. Poszedłem dalej, skopiowałem sobie cały ten plik z ulubionymi adresami i w przypadku instalacji nowej wersji Opery lub wielu niepotrzebnych adresów po prostu podmieniam go i mam wszystkie oczekiwane przez mnie adresy. Pytanie, po co tyle zachodu jak można tę opcję dodać w przycisku obok ''wpisane adresy'' i z poziomu przeglądarki łatwo skasować. Whish-List zdecydowanie.
Pozdrawiam.