Miniatury stron w szybkim wybieraniu - po raz kolejny

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
pawleex napisał(a):

Witam!
Kiedyś, nie pamiętam przy której wersji opery, po aktualizacji automatycznie zmieniony był wygląd szybkiego wybierania tak, że zamiast miniatur całych stron, pokazane były loga (wybierane w "inteligentny" sposób). Wydawało mi się, że pisałem w tym temacie, ale jakoś w moich postach tego nie mam, widocznie skorzystałem z tematu o nowej wersji opery i znalazłem dokładnie opisany przez kogoś ten problem. Rozwiązaniem była zmiana jednego parametru w opera:config. Teraz potrzebuję wiedzieć co to za parametr, ponieważ nie wiem jakiej wersji to dotyczyło to mam problem. Googlowanie problemu daje wskazówki jak całkowicie po swojemu przerobić szybkie wybieranie a nie o to mi chodzi, szukam tego w opera:config.

Co robi parametr: "Speeddial Thumbnail Request Header" - na pewno nie to co chcę bo po zmianie i usunięciu miniatur z thumbnails nie pomaga wink

Pamiętacie może jak to zrobić?

Ryszard napisał(a):

Nie wiem, czy to to ale …
Mam w szybkim wybieraniu stronę http://www.chip.pl/artykuly/porady/2013/07/nieznane-funkcje-googlea i ma ona miniaturkę http://www.chip.pl/ext_scr/blobimgs/2011/10/mini/0ea1e97f9f00de9f4d5947618b0f5800.jpeg Co jakiś czas zastanawiałem się dlaczego ale potem mi przechodziło, bo miałem ważniejsze sprawy na głowie.
Pod wpływem Twojej wiadomości otworzyłem opera:config, a tam przy "Speeddial Thumbnail Request Header" mam ptaszka.
google wiele na ten temat nie dało jedynie
http://translate.google.pl/#auto/pl/Speeddial%20Thumbnail%20Request%20Header
Ale otwieram źródło tego artykułu na chip.pl a tam

<meta property="og:image" content="http://www.chip.pl/ext_scr/blobimgs/2011/10/mini/0ea1e97f9f00de9f4d5947618b0f5800.jpeg" />
No to niby to, ale mam w szybkim wybieraniu też stronę http://www.yr.no/sted/Polen/Subkarpatia/Jasło Strona ma
<meta property="og:image" content="http://symbol.yr.no/grafikk/sym/b200/09.png" />
a miniaturka to lewy górny róg strony.
Czyli dalej nic nie wiem.

Saskatchewan napisał(a):

Prawdopodobnie chodzi o opera:config#UserPrefs|ThumbnailLogoScoreThreshold (ustaw np. 1000).

Można też zmienić opera:config#UserPrefs|ThumbnailIconMinHeight i opera:config#UserPrefs|ThumbnailIconMinWidth na np. 500 albo inną dużą liczbę.

pawleex napisał(a):

Dzięki smile