Ściąganie plików językowych

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
entrieri napisał(a):

Witam.
Jestem zielony jeśli chodzi o pingwina, więc może to o co pytam to banał, ale dla mnie to problem. Chodzi o pakiet pliku językowego PL dla opery 9.10. Wchodzę na http://www.opera.com/download/languagefiles/index.dml?platform=linux, klikam na link "polish 9.10" i zamiast rozpoczynać ściąganie wyświetla mi się zawartość dokumentu tekstowego. Co mam z tym zrobić by to ściągnąć? Mandrivia 2006 free.
Tomek

qla napisał(a):

klik ppm na link (plik jezykowy) i wybierz: Zapisz element docelowy jako ...

entrieri napisał(a):

Originally posted by qla:

klik ppm na link (plik jezykowy) i wybierz: Zapisz element docelowy jako ...Też na to wpadłem, ale firefox, którego dostałem w spadku z mandrivią w menu kontekstowym nie ma polecenia "save target as...". Ma tylko: open link, bookmark link, copy link, save link, send link i properties. Problem pozostaje.

qla napisał(a):

Save Link As ...

entrieri napisał(a):

Originally posted by qla:

Save Link As ...To niestety nie to samo, bo zapisuje tylko odnośnik a nie zawartość. Ale już sobie poradziłem:) Przesiadłem się na chwilę na windę, ściagnąłem sobie na dysk, wysłałem sobie jedną pocztą na drugą, po czym znów dosiadłem pingwina i ściągnąłem spowrotem na dysk. Trochę to karkołomne, ale udało się. Niepokoi mnie tylko co innego. Czy to jest błąd firefoksa (ten brak "save target" w menu kontekstowym), czy też jest to błąd systemowy samego pingwina? Innymi słowy, czy kiedy przesiądę się wreszcie na ukochaną operkę bład się przeniesie? To już byłoby kiepsko.

Zaufany napisał(a):

Ja mam pod Operą zapisywanie plików na dysku, więc to nie jest problem Linuksów.

Zajec napisał(a):

Ja przy okazji poproszę o dopisanie swojego głosu +1 w temacie Adasia:

http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=170270

rforys napisał(a):

@ entrieri
istnieje też możliwość zaradzenia twojemu problemowi bez zmian systemu. po otwarciu pliku trzeba go zapisać jako pl.lng. i skopiować w odpowiednie miejsce

/usr/share/opera/locale/

piszesz, że w firefox nie masz opcji zapisu elementu docelowego. a w operze u ciebie jak jest?

Medium napisał(a):

Originally posted by entrieri:

Też na to wpadłem, ale firefox, którego dostałem w spadku z mandrivią w menu kontekstowym nie ma polecenia "save target as...". Ma tylko: open link, bookmark link, copy link, save link, send link i properties. Problem pozostaje.

Sprawdziłam na linuxie: "save target as..." daje odpowiedni efekt.