Zapamietywanie odwiedzonych stron - przeglądanie offline

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Raster2000 napisał(a):

Witam!
Mam taki problem
Ile razy probuje wejsc na niektore strony, na ktorych niedawno bylem (w trybie offline, bez polaczenia z netem) to nie da sie ich wyswietlic bez polaczenia, np. www.moya.toya.net.pl, www.telepolis.pl. Mozna cos na to poradzic? W Firefoxie bez problemu mozna wrocic do poprzednio wyswietlanych stron.

P.s. Jak mozna przestawic Opere, aby mozna bylo pisac polskie znaki (w Windows wszystko mam ok), a w tym oknie jest y zamiast z i wszystko jest pomieszane.

Medium napisał(a):

Temat często się przewijał: polskie znaki

Co do offline, wygląda na to, że się nie da, ale ja mam stałe łącze, więc tematem się nie interesowałam.

I warto dodać sobie prawoklikiem wyszukiwarkę na Polskim Forum Opery (nie trzeba wówczas za każdyn razem jej konfigurować).

szyk napisał(a):

Originally posted by Raster2000:

Jak mozna przestawic Opere, aby mozna bylo pisac polskie znaki (w Windows wszystko mam ok), a w tym oknie jest y zamiast z i wszystko jest pomieszane.


+klawiat* programisty+


Originally posted by Raster2000:

Ile razy probuje wejsc na niektore strony, na ktorych niedawno bylem (w trybie offline, bez polaczenia z netem) to nie da sie ich wyswietlic bez polaczenia, np. www.moya.toya.net.pl, www.telepolis.pl. Mozna cos na to poradzic?


Opera ma problem z pracą w trybie offline, jeśli dana strona odwołuje się do zewnętrznych serwisów - adocean.pl, gemius.pl, http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js itp. Można to obejść blokując te serwisy.

Oprócz tego po włączeniu trybu offline, póki się nie zamknie karty, na której się przeglądało strony, to przechodząc do poprzedniej lub następnej strony w historii stron otwartych na danej karcie nie będzie problemów z pracą w trybie offline, o ile w opera:config#UserPrefs|HistoryNavigationMode jest podana wartość 3.

Medium napisał(a):

Originally posted by szyk:

Można to obejść blokując te serwisy.


A gdyby wyłączyć funkcję obsługi java script? Teoretycznie powinno wystarczyć.
Czy odwołania nie idą wyłącznie przez javascript?

szyk napisał(a):

Originally posted by medium:

A gdyby wyłączyć funkcję obsługi java script? Teoretycznie powinno wystarczyć.


Faktycznie, to pomaga. smile

Medium napisał(a):

Originally posted by szyk:

Faktycznie, to pomaga.


Idąc dalej: w trybie zaawansowanego użytkownika powycinać z kodu strony takie elementy... smile
(narzędziami do tego sypnęło, jest Developer Console)

Raster2000 napisał(a):

No to ja chyba robię coś nie tak. Wyłączyłem funkcję obsługi java script (szybka konfiguracja), wchodzę na stronę http://moya.toya.net.pl/ , strona się wczytuje, jest ok. Wyłączam Operę, włączam ponownie i strona http://moya.toya.net.pl/ nie może się załadować, bo "Opera pracuje w trybie offline. Nie można otworzyć

http://moya.toya.net.pl/index2.php

Czy przełączyć Operę do trybu online?"

Coś można na to poradzić?

Medium napisał(a):

Originally posted by Raster2000:

No to ja chyba robię coś nie tak.


Nieuważnie czytasz. Do typowego offline, jak w IE, nie ma tu podobieństwa.
szyk wyraźnie sugeruje, że bez zamknięcia karty, a co dopiero Opery.

Originally posted by szyk:

Oprócz tego po włączeniu trybu offline, póki się nie zamknie karty, na której się przeglądało strony, to przechodząc do poprzedniej lub następnej strony w historii stron otwartych na danej karcie nie będzie problemów z pracą w trybie offline
Raster2000 napisał(a):

Faktycznie - chyba chęć uzyskania typowego offline tak mnie pochłonęła, że się nie zastanowiłem głębiej przy radzie szyka. Podczas przeglądania już zamkniętych stron gdy Operę przełączam w tryb offline (bez wyłączania) nie mam żadnego problemu. Dzięki za wszystkie rady!