poczta nie przeniosła się na nowy komputer

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
kotgabriel napisał(a):

Szanowni, sytuacja wygląda tak: mój stary komp powoli zdycha, przenoszę się na drugi, na obu jest Windows XP. Zrobiłam kopię zapasową Opery, na nowym zainstalowałam Operę 12.16, po czym podmieniłam zawartość folderu C:/Document and Settings/nazwa użytkownika/Dane aplikacji/Opera/Opera. Wszystko się ładnie ustawilo, są zakładki, hasła, skórka itd., ale niestety nie ma poczty.
W starym komputerze mam 3 konta: 2 na interii i gmail. Z przyczyn całkowicie dla mnie niezrozumiałych nie chciały działać inaczej, niż w ustawieniach jako typ POP, jedno interiowe z portami 110 i 25 (!), drugie z 995 i 587, gmail 995/587.
Kombinowałam jak ślepy koń pod górę, bo kompletnie się na tym nie znam, w nowym kompie po prostu Opera nie pokazywała, że mam jakiekolwiek konta (mimo skopiowania katalogu mail) - więc wpadłam na genialny pomysł zdefiniowania na próbę tylko jednego z kont. No i ściągnął mi wszystko z serwera interii, nb. blokując pocztę ze względu na przekroczenie dobowego transferu danych, ale oczywiście w ogóle nie ściągnął danych ze starego kompa, więc nie pokazuje wysyłanych kiedyś przeze mnie maili. Odebrane też ograniczył do 2010 r., tymczasem w starym mam parę maili sprzed kilku lat z ważnymi informacjami, więc chciałabym je mieć i na nowym.
Czy jest jakiś sposób, żeby na nowym komputerze była identyczna poczta, co na starym? Jeżeli tak, to bardzo prosiłabym o szczegółowe instrukcje punkt po puncie, bez lakonicznych i skrótowych haseł typu "IMAP", bo niestety niewiele mi to mówi i nie będę wiedziała, co mam zrobić, poza kilkakrotnym przeczytaniem takiego tajemniczego słowa, a to chyba nie pomoże.

Medium napisał(a):

Originally posted by kotgabriel:

ale niestety nie ma poczty

Normalny objaw. Pocztę trzeba importować, a najlepiej, gdy jest to IMAP, to wtedy wystarczy importować tylko plik ustawień poczty, którego nazwę podpowiada przeglądarka: accounts.ini.
Jeżeli posiadane konta pocztowe są typu POP, to chcąc mieć wszystkie stare maile, których na serwerach już nie ma, trzeba dodatkowo importować wcześniej wyeksportowane z poprzedniej instalacji maile.

Originally posted by kotgabriel:

podmieniłam zawartość folderu C:/Document and Settings/nazwa użytkownika/Dane aplikacji/Opera/Opera

Możesz jeszcze spróbować skopiować całą zawartość folderu C:/Documents and Settings/nazwa użytkownika/Ustawienia lokalne/Dane aplikacji/Opera/Opera, gdzie mieszczą się wszystkie dane poczty, dodatków (rozszerzeń), pamięci podręcznej:
ustawienia_lokalne.png
Może obejdzie się bez importu...

Ryszard napisał(a):

Originally posted by kotgabriel:

po czym podmieniłam zawartość folderu C:/Document and Settings/nazwa użytkownika/Dane aplikacji/Opera/Opera.

Niestety, będzie z

Originally posted by kotgabriel:

lakonicznych i skrótowych haseł

Na starym Pomoc → Opera - Informacje i sprawdzasz ścieżkę do "Poczta". Następnie kopiujesz wskazany tą ścieżką folder.
Na nowym Pomoc → Opera - Informacje i sprawdzasz ścieżkę do "Poczta" - bo już jakieś konto utworzyłaś i odpowiedni folder masz.
Wyłączasz Operę, robisz kopię tego nowego "Poczta" (na wszelki wypadek). Wywalasz to co się tam znajduje i wgrywasz w to miejsce "Poczta" ze starego.

kotgabriel napisał(a):

Bardzo dziękuję za podpowiedzi, w końcu jakoś się udało, po licznych instalacjach, dezinstalacjach, pojawianiu się poczty, ale w czystych ustawieniach, bez skórki, haseł itd. albo z wszystkimi ustawieniami, albo bez poczty. Wy zapewne zrobilibyście to w 5 minut, nawet wliczając czas potrzebny na wgranie plików na pendrive'a (stary komp nie chce współpracować z dyskiem zewnętrznym, od razu się zawiesza - jest chyba dla niego zbyt starożytny).

Okazało się, co pewnie dla wszystkich poza mną było oczywiste, że oprócz kopiowania katalogów i plików muszę włączyć import z menu Plik, znaleźć to nieszczęsne account.ini i po kolei wklejać konta. Tylko przy imporcie RSS zaczął znowu ściągać wszystkie meile z głównego konta, do którego zdaje się kanały są dopięte (?), po czym zawiesił się i opowiadał mi o za dużym transferze danych z interii. Musiałam dzwonić do interii i prosić o odblokowanie tego adresu.

Teraz w Operze mam RSS, konto na interii pomocnicze, konto na gmailu oraz zdublowane konto główne na interii - coś w rodzaju kotgabriel@interia.pl i kotgabriel@interia.pl(1). Czy jak odetnę to konto operowe z (1), to znikną mi RSS? Czy po prostu z nich zrezygnować i zainstalować sobie tych kilka RSS na piechotę?

gundross napisał(a):

Co zrobić żeby osobna opera mail byłą domyślnym klientem poczty w Win 8? W "programach domyślnych" w panelu sterowania mam tylko zwykłą operę....