Nowa podkategoria na forum!

w dziale Opera
filip3434 napisał(a):

Cześć,

obecnie mamy do czynienia z dwiema różnymi przeglądarkami noszącymi jednakże taką samą nazwę.

Dlatego też, by nie wprowadzać zamętu proponuję o dodanie na forum odpowiedniego działu tylko dla Nowej Opery.
Ułatwiłoby to znacznie nawigację bo nie każdy tytułuje odpowiednio każdy temat (mało kto uwzględnia w tytule wersję przeglądarki).

Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Saskatchewan napisał(a):

Pomysł sam w sobie nie jest zły, ale jestem raczej przeciw. Zacznijmy od tego, że „główną” wersją jest teraz Opera 15+, a zatem logicznym rozwiązaniem byłoby, aby to Opera na Presto miała swój oddzielny dział.

Idąc dalej, w tej chwili Opera w wersji <= 12 ma nieco ponad 75% udziału Opery w Polsce i jej udział spada regularnie o około 1% tygodniowo (uwaga: z jakiegoś względu nie ma na wykresie Opery 17, więc nie jest to do końca przejrzyste). Zapewne za rok użytkownicy dwunastki będą w zdecydowanej mniejszości (choć ciężko oszacować jaka część osób mimo wszystko przy niej pozostanie).

No i w końcu: czy mamy tu aż taki ruch, żeby zakładać nowy dział? Moim zdaniem nie.

PS Temat jest w złym dziale. Powinien być raczej w „Po godzinach”.

filip3434 napisał(a):

A czy udogodnienia mają zależeć tylko od ilości użytkowników? Jeśli można to zrobić prosto, szybko i nie ponosząc żadnych nakładów finansowych, to czemu by tego nie zrobić?

Dla mnie obojętne jest czy ważniejsza będzie na forum Opera 12 czy Opera 17+

Co do umiejscowienia tematu, faktycznie miałem z nim problem bigsmile

Ryszard napisał(a):

Wchodzę przez http://my.opera.com/polski/forums/whatsnew.dml i muszę dobrze patrzeć z jakiego działu pytanie. Już nie raz pisała mi się odpowiedź na pytanie związane z innym systemem operacyjnym. wink
Czyli dla mnie - ciągle starającego się pomagać - taki dział to żaden pożytek.
A brak działu ma swoją zaletę. Jak pytający ma minimalne rozeznanie to napisze jaką ma wersję Opery. Jak nie napisze to można zapytać.