Przeglądanie strony w niższej rozdzielczości niż rozdzielczość ekranu

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
OskaRGD napisał(a):

Witam,

(na wstępie chciałem sie przywitać, mój pierwszy post na forum:))

Mam takie pytanko czy jest możliwe przeglądanie dowolnej strony w rozdzielczości mniejszej niż wynosi rozdzielczość ekranu, tzn. np. mamy ustawioną rozdzielczość ekranu 1280x1024, ale chcielibyśmy mieć możliwość zobaczenia jak strona wygląda w rozdzielczości 1024x768. Mogło by to być zrobione w samej karcie bądź też przez zmianę rozmiaru całego okna. Słyszałem kiedyś że jest coś takiego możliwe w FF, ale wolałbym używać Opery smile (jeżeli jednak się nie da to czy ktoś wie jak to zrobić pod ff)

Z góry dzięki i Pozdrawiam.

Ryszard napisał(a):

Narzędzia - Preferencje - Zaawansowane - Przeglądanie - zaptaszkuj "Pokaż rozmiar strony na pasku tytułu". Gdy odmaksymalizowane okno ustawisz tak, żebyś widział tam 796:440 to bedziesz miał taką "widoczność" jak ja na rozdzielczości 600x800. Oczywiście pewnych niuansów to nie odda wink

zielski napisał(a):

Originally posted by OskaRGD:

łyszałem kiedyś że jest coś takiego możliwe w FF, ale wolałbym


http://operawiki.info/WebDevToolbar
sekcja display

OskaRGD napisał(a):

ok, dzięki działa smile
... a czy jest możliwość zrobienia screena samej karty w zmienionej rozdzielczości, gdy robię to np. Irfanem to robi screen całego okna z takimi elementami jak pasek przewijania itp. a chciał bym a by był to screen tylko samej strony.

Pozdrawiam.

archetwist napisał(a):

Originally posted by OskaRGD:

czy jest możliwość zrobienia screena samej karty w zmienionej rozdzielczości, gdy robię to np. Irfanem to robi screen całego okna z takimi elementami jak pasek przewijania itp. a chciał bym a by był to screen tylko samej strony.


Nie znam Irfana. Jeśli jednak nie oferuje opcji wybrania elementu okna, skorzystaj z innego narzędzia, na przykład Screenshot Captor.

nunio napisał(a):

Chwyc "dinks" karty znajdujacy na pasku kart i przenies go (drag and drop) na pulpit. Teraz nacisnij Alt+PrtScr. Aby wsadzic karte ponownie do okna Opery, bedziesz musial zrobic drag and drop na panelu "Okna".

Aby szybko wlaczac i wylaczac paski przewijania, najlepiej znajdz na operawiki i zainstaluj odpowiedni przycisk.

Ziggy X napisał(a):

Originally posted by OskaRGD:

a czy jest możliwość zrobienia screena samej karty w zmienionej rozdzielczości, gdy robię to np. Irfanem to robi screen całego okna z takimi elementami jak pasek przewijania itp. a chciał bym a by był to screen tylko samej strony.


wystarczy wyedytować obrazek poprzez zaznaczenie w nim tego co chcesz by było widoczne, nawet w paincie b.łatwo (chyba najłatwiej i najszybciej: zaznaczasz, ctrl+c, ctrl+n, n, ctrl+v, ctrl+s i tyle, trwa to pare sekund..)
a do screenów nie trzeba żadnych programów, wystarczy wcisnąć PrtScr, wchodzisz w np.painta i ctrl+v wink

OskaRGD napisał(a):

ok, teraz w miarę ładnie działa.

To że wyedytować obrazek to wiedziałem smile, chodziło o to aby to zrobić bez edycji.

Dziękuje za pomoc i Pozdrawiam.