DEFER - nie działa?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Rav-V3k napisał(a):

Witam,
mam problem z tym skryptem: albo nie działa, albo coś jest nie w porządku. Otóż zauważyłem, że np. na forum o celiakii ładowanie obrazków z serwerów status.gadu-gadu.pl, mystatus.skype.com oraz z innych, z których ładowane są obrazki, wstrzymuje ładowanie całej strony. Szczególnie upierdliwe jest to wtedy, kiedy kliknąłem ma link kierujący NIE do pierwszego postu na stronie, tylko gdzieś pod koniec. Muszę czekać, aż Opera pobierze te obrazki (lub nie) i dopiero wtedy strona przewinie mi się np. do nieczytanego postu. "Defer" z Opera Browser Wiki mam podłączony, więc nie wiem o co chodzi...
przykładowy LINK

Pozdrawiam

Ryszard napisał(a):

Albo teraz mniejszy ruch, albo coś innego ale problemu nie widzę.
Zrobiłem do testów taki link i widzę, że po przeskoczeniu do właściwej wiadomości dokańcza się ładowanie obrazków. Nie mam w ogóle "Defer".
Na to forum może "dobrze zrobiłoby" sprawdzenie ustawień - które graficzki mają być pokazywane i włączenie trybu "Pobrane obrazki".

Rav-V3k napisał(a):

U mnie jest inaczej: pojawia się początek strony - górny post; na pasku statusu widzę, że Opera chce załadować obrazki statusu z GG oraz ze Skype'a, i dopiero kiedy to jej się uda przeskakuje do podświetlonego postu.... czyli dokładnie odwrotnie niż u Ciebie

Rav-V3k napisał(a):

...żeby było śmieszniej, to wywaliłem defer.js z katalogu moich skryptów i wszystko śmiga jak mały samochodzik smile

Medium napisał(a):

Originally posted by Rav_V3k:

...żeby było śmieszniej, to wywaliłem defer.js z katalogu moich skryptów i wszystko śmiga jak mały samochodzik


Cóż, chciałam jeszcze dopisać, że od tamtego czasu wyrzuciłam skrypt, ale Opera tak mi zawisła tu forum (jak nigdy!), że bez restartu systemu nie dałam rady...
Na szczęście widzę pierwszą część posta całą i zdrową (nie chciałoby mi się ponownie odgrzebywać wątku).

Jeśli zatem skrypt ma opóźniać lub zmieniać kolejność ładowania treści strony, albo jeszcze inaczej: wczytywać ją bez czekania na wolniejsze ads-y, to i tak większość z nich blokuję z pliku HOSTS, co jednak w innym systemie może nieco przeszkadzać (zwalniać).

Medium napisał(a):

Cieszę się, że ktoś ten temat poruszył, bo ja przed kilkoma miesiącami wdałam się w dysputę, która mnie przerosła, a chciałabym jednak poznać jakąś konkretną opinię opinię na temat sensowności tego skryptu w Operze.
Niestety Stoen nie pomógł mi w pełni zrozumieć zagadnienia.

Xeophyte napisał(a):

Nie znam się na tym ale czy teraz ghostery https://addons.opera.com/pl/extensions/details/ghostery/?display=en nie robi tego co kiedyś ten skrypt defer?