Otwieranie kart

w dziale Opera
Arielek napisał(a):

Trochę brakuje mi funkcji obecnej w IE7, dotyczącej otwierania wyskakujących okienek w nowych kartach (na przykład przez kliknięcie odnośnika na stronie z wynikami głosowania w sondzie internetowej) - w IE7 można wybrać opcję "Niech program Internet Explorer wybierze sposób otwierania wyskakujących okienek", co powoduje, że spora część okienek pop-up otwierana jest w nowym oknie a nie w nowej karcie (oczywiście strony internetowe otwierają się w kartach). W Operze można wyłączyć otwieranie nowych okien w kartach, ale to nie jest rozwiązanie. Brak tej funkcji jest nieco denerwujący - zwłaszcza, gdy wykorzystuje się opcje ukrywania pasków narzędzi, gdy nie są potrzebne - otwarcie okienka pop-up w nowej karcie skutkuje pojawieniem się tego paska narzędzi. Można też wybrać funkcję "odłącz", ale to wymaga "klikania" niestety... Pewnym ratunkiem jest stosowanie skryptu "link-alert", ale to też jest tylko częściowe rozwiązanie sprawy. Czy jest możliwość zaimplementowania do Opery podobnej funkcjonalności, jaką ma IE7 - aby okienka pop-up otwierane były w nowym oknie, a pozostałe strony w kartach?

quiris napisał(a):

Originally posted by Arielek:

Czy jest możliwość zaimplementowania do Opery podobnej funkcjonalności, jaką ma IE7 - aby okienka pop-up otwierane były w nowym oknie, a pozostałe strony w kartach?


Możliwość jest, ale trzeba zgłosić sugestię na wish-liście. Choć realnie patrząc na problem nikłe są szanse, żeby w przyszłości pojawiło się to rozwiązanie.