niepożądane skróty klawiaturowe :/

w dziale Opera
Mashi napisał(a):

Mam bardzo poważny problem z Operą:

Gdy piszę coś na jakiejś stronce to włączają mi się różne okienka od opcji tak jakby byly spowodowane jakimś skrótem klawiaturowym ; wydaje mi się, że jest to coś z ALTem

prosze o pomoc
pozdrawiam
Maciek M.

golew napisał(a):

A używasz Alta lewego czy prawego?

nunio napisał(a):

Najpierw przelaczasz sie na jezyk angielski (pewnie Shift +Alt), a przy wlaczonym angielskim jezyku klawiatury prawy Alt dziala jak zwykly Alt, i zamiast polskich znakow wywolywane sa skroty klawiaturowe.
A skoro o tym nie wiesz, to oznacza, ze nie potrzebujesz amerykanskiego ukladu klawiatury. Wywal go, lub przynajmniej wylacz globalny skrot klawiaturowy powodujacy przelaczanie ukladu klawiatury.

W WinXP: Panel sterowania > "Opcje regionalne i jezykowe" > "Jezyki" >> przycisk "Szczegoly"

Usun amerykanski uklad klawiatury, lub kliknij przycisk "Ustawienia klawiszy" .

Mashi napisał(a):

Originally posted by golew:

A używasz Alta lewego czy prawego?


prawego oczywiście

Originally posted by nunio:

Najpierw przelaczasz sie na jezyk angielski (pewnie Shift +Alt), a przy wlaczonym angielskim jezyku klawiatury prawy Alt dziala jak zwykly Alt, i zamiast polskich znakow wywolywane sa skroty klawiaturowe. A skoro o tym nie wiesz, to oznacza, ze nie potrzebujesz amerykanskiego ukladu klawiatury. Wywal go, lub przynajmniej wylacz globalny skrot klawiaturowy powodujacy przelaczanie ukladu klawiatury.


ale ja mam tylko język polski...
hmmm... ale polskie znaki mogę pisać;
tylko jak np. coś szybko piszę w komentarzu i wcisnę szybko alt+jakąś literkę to przeskakuje mi na notatki albo inną opcję (okno)

Vambeer napisał(a):

Może to jednak Twoja nieuwaga przy szybkim pisaniu ?
Podaj przykłady skrótów klawiaturowych, które niechcący wskakują.

archetwist napisał(a):

Originally posted by Mashi:

tylko jak np. coś szybko piszę w komentarzu i wcisnę szybko alt+jakąś literkę to przeskakuje mi na notatki albo inną opcję (okn


To widocznie pole tekstowe, w którym pisałeś, nie jest już wtedy aktywne. Musiałeś przez przypadek kliknąć poza nim lub wcisnąć klawisz Escape. Kiedy jest ono nieaktywne, prawy Alt + N otwiera właśnie Notatki.

Vambeer napisał(a):

Właśnie u siebie też zauważyłem takie zachownie Opery.
Edytuję sobie coś tam w Joomli, i widać, że wpisywany tekst pojawia się z pewnym opóźnieniem (ale bardzo małym). Gdy nacisnę kombinację klawiszy wstawiającą polski znak, to zamiast tego Opera zachowuje się jakbym stosował kombinację klawiszy i chciał wywołać jakieś opcje O.

Wydaje mi się, że Opera nie nadąża z przekazywaniem kombinacji klawiszy do skryptu obsługującego okno edycji (z ilości opcji formatowania/edycji tekstu w Joomli, wnioskuję, że javascriptu jest tam sporo).
Do tej pory nie spotkałem się z tym przy formularzach na stronach www (np. na tym forum)

Wina Opery ?