Problem z pocztą na TLENIE

w dziale Opera
derek71 napisał(a):

Witam wszystkich, mam pewien klopot z pocztą na O2 - a konkretnie chodzi mi o wysyłanie poczty z załącznikami, niby fotka jest wysyłana na serwer i pokazywana jest jako załącznik jednak kiedy klikam na WYSLIJ nic sie nie dzieje, moj post znika, nie ma go w wysłanych, nie ma w wersjach roboczych - choć i jako wersje robocze probowalem najpierw zapisac a potem wyslac. Nie wiem co ustawić albo zmienic - dziwne przy tym bo przez IE wszystko działa jak nalezy, załacznik jest dopinany (dosłownie, pokazywany jest rozmiar np.fotki) do posta i wysylany. Jest na to jakas rada? Nie bardzo ciesza mnie rady typu - korzystaj z programu pocztowego itp. Z roznych powodów korzystam z tlena i mogloby tak pozostac. Dziekuje za sugestie.

golew napisał(a):

Właśnie mimo udostępnienia nam niby pełnej używalności w webmailu tlena wkurza mnie brak pokazywania rozmiaru załącznika i "ściskanie" jego nazwy sad

Jak rozumiem fotka nie przekracza dozwolonego rozmiaru? (ale to chyba 20MB więc nie powinna)
Czy jak już klikniesz wyślij (maila, czyli po dołączeniu załącznika) to widzisz na pasku postępu "wysyłanie pliku na serwer"?

derek71 napisał(a):

Faktycznie fotka nie przekracza rozmiaru, robiłem to z pojedynczymi fotkami jak i grupowo. Udało mi sie - tak jak napisałem, wcześniej wysłać poczte z załącznikiem po uprzednim wpisaniu posta do wersji roboczych - tam post miał załącznik i pokazywana była jego wielkośc i jako taki "dał sie" wysłać normalnie, ale juz w tej chwili i ta opcja nie działa. Przy wysyłaniu dzieje sie wszystko jakby normalnie - pokazuje sie pasek wysylania na malutka chwilunię, po czym pokazuje sie okno skrzynki odbiorczej - jednak nie ma informacji o wysłaniu meila, w zakładce WYSŁANE tez nie ma posta, i nie ma go nigdzie. Szukałem informacji na Telenie, jednak nic tam nie ma co odpowiadałoby problemowi, więc pozwoliłem sobie zawrócic głowę mądrzejszym. Dzięki z zainteresowanie.

golew napisał(a):

Ale najpierw jak dajesz wybierz załącznik to wteedy nie ładuje załącznika prawda? Pokazuje się tylko jego nazwa?
Dopiero potem przy wyślij (maila) załącznik powinien być wysyłany na serwer.
tlen.bmp sorrki że bmp ale dałam małe

derek71 napisał(a):

Dokładnie jak napisałeś, i jak w obrazku - załącznik jest ale z wykrzaczoną nazwą i tyle - pewno nie jest wysyłany po jego wybraniu na serwer, po WYŚLIJ na chwilunię mam pasek wysyłania na serwer i zaraz po tym znika - ot tyle, ani posta ani załącznika...

golew napisał(a):

Hmmm... a do ilu mniej więcej dojeżdża pasek postępu? Ile kB? Mniej wiecej tyle co załącznik czy nie?

PS. Napisałam wink

derek71 napisał(a):

Na wstępie to strasznie przepraszam za niedopatrzenie odnośnie tych koncówek - ...eś ...aś, w słowie "napisał..." przepraszam jeszcze raz - ale jakoś nie wpatrywałem sie w okienko... zaczytałem sie o . Ale do rzeczy, moje okienko nie ma takiego paska jak u Ciebie z postępem, więc nie potrafie podać żadnych danych na temat tego ile z pliku zostaje wysłane - o ile mi sie udało to załączam screena -
3screen.JPG
, mam tam tylko pasek: TRWA WYSYŁANIE WIADOMOŚCI, i normalnie po tym post był u adresata, jakoś nie potrafię nic więcej dopisać. Może gdzies trzeba postawić znacznik albo cos żeby to jakoś odczarować, albo przeinstalowac operkę:confused:

golew napisał(a):

Nic się nie stało, jeśli chodzi o końcówki smile

Proponowałabym włączyć pasek postępu na chwilę, będziesz wtedy miał "jak na dłoni" co się dzieje w danej chwili.
Włączasz go np. tak:
Shift+F12 -> paski narzędzi i tam na środku jest "pasek postępu" - wybierz "pokazuj podczas ładowania strony". Wtedy na dole strony będziesz miał pokazane ile już dokumentu odebrano/wysłano itd. I spróbuj wtedy coś wysłać i obserwować.

Masz jeszcze inne konta pocztowe poza tlenowym? Jeśli tak, to czy tam udaje się dodać załącznik?

derek71 napisał(a):

Witam ponownie, przepraszam że nie odzywałem sie ale miałem "małe" problemy sprzętowe, przeinstalowałem system wgrałem wszystko w tym i operke, ale nie działa jak nie działała.cry Jeżeli chodzi zaś o pasek to trudno jest mi złapać jakiekolwiek informacje bo przeskok z okna wysyłania do skrzynki odbiorczej jest bardzo szybki. Wysyłam co mam, screen2.bmp ale nie wiem czy to cos da. Miałem problem z FF w kontekście poczty na telenie i Opera też sobie nie radzi, gdzieś kiedys wyczytałem że adminowi od Tlena nie zależy na innych przeglądarkach jak tylko na tej spod Windowsa. Więc pewno fotki będę wypychał z IE a w necie operował Operką, chyba że masz jakieś zaklęcie na mój problem.