Opera 12.16 - nie można odpalić google

w dziale Opera
drazhstar napisał(a):

Mam dość specyficzny problem, od wczoraj w Operze nie moge odpalic googli. Adresy typu :
https://google.pl
http://google.pl
www.google.pl
google.com
google.de
czy tez próby wyszukiwania poprzez opcję "Szukaj w google" kończą się wyświetleniem (co ciekawe):

"Problem z siecią

Upewnij się, czy adres został wpisany poprawnie, lub spróbuj wyszukać witrynę.
Szukaj w Google Szukaj"

lub w przypadku konkretnego adresu :
Próbujesz odwiedzić adres http://www.google.com/search?q=https%3A%2F%2Fwww.google.pl%2Fsearch%3Fq%3Dgoogle%2Bszukaj%2Bczegos%26oq%3Dgoogle%2Bszukaj%2Bczegos%26aqs%3Dchrome..69i57j69i64.2590j0j4%26sourceid%3Dchrome%26ie%3DUTF-8&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest, który jest w tej chwili niedostępny. Upewnij się, czy adres został wpisany poprawnie, a następnie spróbuj ponownie wczytać stronę.
Upewnij się, czy połączenie internetowe jest aktywne i sprawdź, czy inne aplikacje wymagające tego połączenia działają prawidłowo.
Sprawdź, czy ustawienia używanego przez ciebie oprogramowania związanego z bezpieczeństwem sieciowym są prawidłowe i nie utrudniają zwykłego przeglądania sieci.
Jeżeli znajdujesz się za zaporą połączenia internetowego sieci lokalnej i myślisz, że może to być powodem problemów – skontaktuj się z administratorem sieci.
Naciśnij klawisz F12 i wyłącz opcję używania serwerów proxy, chyba że wiesz, że używanie proxy jest niezbędne do łączenia z Internetem. Odśwież stronę.Czy ktoś ma jakiś pomysł ? System Win 8.1, antywirus obecny (system center endpoint), reset profilu Opery nie pomógł (poza tym ze stracilem liste stron z 'nowej karty'), Opera 12.16 x64

Ryszard napisał(a):

A dzisiaj?
A inne strony - np. tą wiadomość pisałeś z Operą?
A te strony w innych przeglądarkach?

Medium napisał(a):

Originally posted by drazhstar:

Próbujesz odwiedzić adres http://www.google.com/search?q=https%3A%2F%2Fwww.google.pl%2Fsearch%3Fq%3Dgoogle%2Bszukaj%2Bczegos%26oq%3Dgoogle%2Bszukaj%2Bczegos%26aqs%3Dchrome..69i57j69i64.2590j0j4%26sourceid%3Dchrome%26ie%3DUTF-8&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest, który jest w tej chwili niedostępny.


Trochę dziwny ten adres...
Kliknij O → Ustawienia → Preferencje → Wyszukiwanie → Google → Edytuj (Ctrl + F12)
skopiuj i podaj frazę z pola 'Adres'. Ja mam:
http://www.google.com/search?q=%s&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
i tak jest dobrze.