HTML5 nie działa w Opera 18 (YouTube)

w dziale Opera
BioComp napisał(a):

Ktoś może mi wytłumaczyć, jak sprawić, by filmy w HTML5 działały w Operze? Działają wszędzie (Chrome, Firefox, Maxthon a nawet stara Opera) ale w nowej oprócz "kręcącego się kółka" ładowania, nic więcej się nie dzieje. Próbowałem uruchamiać operę z wyłączonymi rozszerzeniami w trybie prywatnym i też lipa. Jakieś sugestie? Będę wdzięczny za pomoc.

mmitek napisał(a):

Tak, ja smile Prosze rzuć okiem na wpis na blogu: http://blogs.opera.com/desktop/2013/12/youtube-is-back/

Restart przeglądarki powinien wystarczyć. Odczekaj kilka minut po restarcie (2-3). Jeżeli to nie pomoże - przejdź do profilu (na Win %APPDATA%/Opera Software/Opera Stable na przykład), usuń plik browser.js i zrestartuj przeglądarkę. Jeżeli to nadal nie pomoże - zapisz browser.js http://get.geo.opera.com/res/servicefiles/browserjsfiles/json/desktop/browserjs-OPRDesktop-ytfix.js z tej lokalizacji, nie modyfikuj, przenieś do profilu. I uruchom przeglądarkę ponownie.

Dopóki YouTube nie wypuści fiksa u siebie będziemy serwować takie obejście problemu. Później usuniemy patcha po upenieniu się, że wszystko jest ok. Problem nie leżał po naszej stronie.

Medium napisał(a):

Originally posted by mmitek:

Problem nie leżał po naszej stronie.

I tak było chyba od zarania dziejów współpracy Opery z serwisami Google... ech...

BioComp napisał(a):

Dzięki mmitek, może przyda się na przyszłość. Reinstalowałem wczoraj przeglądarkę i też nie pomogło. Jednak Twój sposób może być skuteczny, z tym, że na razie nie będę próbował, ponieważ przed chwilą w magiczny sposób HTML5 ruszył w Operze 18... Pokazuje się przez chwilę jakiś komunikat o braku wsparcia, za chwilę jednak odpalają się filmy.