Mały problem po aktualizacji

w dziale Opera
mirekwr1 napisał(a):

Witam. Do tej pory używałem starej wersji Opery 11.64, niechcący zaktualizowało mi ją na 12.16. W tamtej starej wersji miałem jedną bardzo przydatną funkcję, której tu nie mogę znaleźć, mianowicie wybraniu polecenia "Zaloguj się" na stronie mojego banku, otwierało się nowe okno, gdzie się logowałem, a następnie robiłem przelewy, czy sprawdzałem stan konta. Gdy się wylogowywałem, automatycznie Opera zamykała to okno. Teraz, po aktualizacji, okno się automatycznie nie zamyka. NIby nic wielkiego, ale dla mnie było to wygodne i, jak sądzę, bezpieczniejsze. Przekopałem ustawienia i nic nie znalazłem. Może ktoś wie, czy na tej, najnowszej wersji da się to jakoś włączyć? Przy okazji-piszecie tu na forum o wersjach 16 i 18, a moja Opera twierdzi, że zainstalowana wersja 12.16 jest najnowszą, więc jak z tym jest?

coshoo napisał(a):

Originally posted by mirekwr1:

Przy okazji-piszecie tu na forum o wersjach 16 i 18, a moja Opera twierdzi, że zainstalowana wersja 12.16 jest najnowszą, więc jak z tym jest?Nowa Opera jest tak jakby zupełnie inną przeglądarką, to nie jest kontynuacja 12.xx.

Ryszard napisał(a):

Taka uroda Opery 12, że nie zamyka okna przy wylogowywaniu. Trzeba je zamykać ręcznie. To niezamykanie nie jest błędem ale ubocznym efektem wprowadzenia ograniczeń w kwestii co strona internetowa może kazać zrobić przeglądarce. Czyli to, że nie może kazać zamknąć karty jest związane ze zwiększeniem bezpieczeństwa.

Originally posted by mirekwr1:

Przy okazji-piszecie tu na forum o wersjach 16 i 18, a moja Opera twierdzi, że zainstalowana wersja 12.16 jest najnowszą, więc jak z tym jest?


Tak miej więcej od 1 VII 14 są dwie przeglądarki o nazwie Opera. Różnią się silnikiem, funkcjonalnością i komunikowalnością.
Najnowsza Opera ze znanej Ci linii ma numer 12.16
Jeżeli widziałeś w akcji przeglądarkę Chrome to mniej więcej wiesz jak działają opery z numerami większymi od 15.

mirekwr1 napisał(a):

Dzięki za informację. Nie znam zbytnio Chrome'a - używam go sporadycznie w pracy, nie zauroczył mnie. Chyba zostanę przy starej Operze.