IMAP - (nie)usuwanie wiadomości z konta

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
maciejka55 napisał(a):

Witam.

Jestem tu po raz pierwszy. Z Operą jestem jak w starym małżeństwie "po przejściach" - to się schodzą, to rozchodzą na zmianę wink
Ale do rzeczy. Mam konto IMAP na służbowym serwerze. Zainstalowałem OperaMail. Ściągnął pięknie wszystkie stare wiadomości z serwera. Usunąłem je z komputera (na serwerze trzymam maile jako kopia bezpieczeństwa). Z ciekawości zaglądam kiedyś na serwer, a tam PUSTKA!!! Dane z kilku lat zniknęły. Dla mnie duży kłopot. Zerknąłem na ustawienia konta, i tak dla kont prywatnych (pop/smtp) w np onecie jest opcja "zostaw wiadomości na serwerze", ale okienko jest nieaktywne (blady kolor) pomimo prób odznaczania innych okienek (np "usuń z serwera ...." itp). Natomiast okno konfiguracji konta IMAP w ogóle nie posiada takich ustawień. Stąd moje pytanie, czy i jak ustawić konto IMAP, by klient nie usuwał wiadomości z serwera. W poprzednich wersjach opery wszystko działało jak należy.

pozdrawiam

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by maciejka55:

Stąd moje pytanie, czy i jak ustawić konto IMAP, by klient nie usuwał wiadomości z serwera. W poprzednich wersjach opery wszystko działało jak należy.

Ale wtedy miałeś skonfigurowane konto POP, a nie IMAP?

To właśnie główna zaleta IMAP-a, że wszystko jest synchronizowane z serwerem. Jak w jednym kliencie pocztowym oznaczysz wiadomość jako przeczytaną, to i w innym będzie tak oznaczona; jak w jednym kliencie usuniesz wiadomość, to usunie się ona i z serwera i w innym kliencie nie będzie pobierana.

Nie wiem, czy da się to wyłączyć, bo nie widzę powodu by rezygnować z takiej możliwości. Może po prostu skonfiguruj sobie konto jako POP?

maciejka55 napisał(a):

Dzięki za szybką odpowiedź. Mój błąd. Nie do końca widać rozumiałem ideę kont IMAP.

Przy okazji chciałbym zapytać o otwieranie załączników .jpg. U mnie widzę je w podglądzie wiadomości, ale kliknięcie podwójne na ikonkę w nagłówku nie otwiera np windowsowej przeglądarki. Brak reakcji również, gdy próbuję za pomocą menu kontekstowego "otwórz" lub "otwórz za pomocą ...". Pdf-y otwierają się bez problemu. Jpg-i muszę po prostu gdzieś zapisać i dopiero z tamtej lokalizacji otwierać.

Saskatchewan napisał(a):

U mnie, po kliknięciu „Otwórz” obrazek otwiera się w Operze. Przy „Otwórz za pomocą”, gdy wybiorę program do oglądania obrazków wbudowany w Windows rzeczywiście nie ma żadnej reakcji – przy wybraniu innego programu obraz się jednak otwiera. Wygląda na błąd Opery.