Opera 19 - nie skopiowały się zakładki i hasła z 12.16

w dziale Opera
Plastek napisał(a):

Cześć.

Testuję nową Operę. Mam w standardzie v12.16. Poprzednio nową była v18.x (teraz mam ją zaktualizowaną do v19.0.1326.59). Nowa Opera jest zainstalowana w nowym katalogu a nie tam gdzie siedzi v12.16.
Na domowym laptopie gdy zainstalowałem v18, w speed-dialu pojawił się "złoty" prostokącik z gwiazdką w środku. Klikając na niego, pojawiają mi się zakładki z v12 - wszystkie. Na stacjonarnym komputerze nie mam tego i nie mam dostępu do zakładek z v12.
To samo dotyczy się haseł: na laptopie zostały zaimportowane wszystkie hasła ze starej v12.16 do nowej v18, a na stacjonarnym nie.
Szukam jakichś informacji nt. tego czemu raz jest tak, a raz inaczej, ale nie mogę znaleźć rozwiązania. Nie wiem co jest tego powodem. Pomoże ktoś?

Saskatchewan napisał(a):

Możesz spróbować wywołać Operę z linii komend w ten sposób:

"C:\Program Files\Opera\launcher.exe" --with-feature:import-presto-profile --presto-small-prefs-dir="C:\sciezka\do\opery\profile"
(Profil pod windows Vista, 7, 8 domyślnie siedzi w: C:\Users\UZYTKOWNIK\AppData\Roaming\Opera\Opera\) Jak masz hasło główne, to dodaj jeszcze
--presto-master-password=hasło-główne

Uwaga: Wszystkie dotychczasowe ustawienia zostaną zresetowane!

Plastek napisał(a):

Posiadam XP. Nowa i stara Opera siedzi u mnie w {D:\Internet\...} tyle że stara w {Opera11} a nowa w {Opera_NOWA}. Wpisałem tak:

C:\>"D:\Internet\Opera_NOWA\launcher.exe" --with-feature:import-presto-profile --presto-small-prefs-dir="c:\Documents and Settings\USER\Dane aplikacji\Opera\Opera11\profile"


Coś zamieliło i ruszyła v19 zresetowana (czyli bez ustawień jakie wcześniej w niej zrobiłem) ale i bez żadnych oznak zassania ustawień z Opery v12.
Czy słowo "...\profile" na końcu tego wpisu ma być, czy ma się kończyć na "...\Opera11" ? Bo próbuję z profile i bez i nie ma efektu.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by Plastek:

Czy słowo "...\profile" na końcu tego wpisu ma być, czy ma się kończyć na "...\Opera11" ? Bo próbuję z profile i bez i nie ma efektu.

Chyba bez - ścieżka powinna być taka jak "Profil użytkownika" podany na stronie opera:about.

Możesz jeszcze sprawdzić tę flagę: opera://flags/#import-presto-profile. Jest włączona, czy wyłączona?

Plastek napisał(a):

Więc tak:
Profil w v12 za opera:about to

Profil użytkownika C:\Documents and Settings\USER\Dane aplikacji\Opera\Opera11


Więc tu by się zgadzało.

W v19 "Import profile from Opera 12 or other Presto-based Opera" mam domyślnie włączone.

----- EDIT
A teraz mi plik launcher.exe dostał wielkość 0 bajtów i poszło wszystko w maliny. Muszę 19-tkę zainstalować od nowa :/

----- EDIT 2
Udało się na tyle, że ściągnęły się linki ze speed-diala z v12 do v19. Zakładek i haseł nadal brak sad . Co ciekawe: w Więcej narzędzi > Importuj zakładki, importowanie zakładek mam szare i nie mogę tego wybrać. Kie licho?

PS: cały czas zastanawiam się, skąd wzięła się ta złota gwiazdka w speed-dialu w laptopie. A tu tego nie mam skąd wytrzasnąć.

----- EDIT 3
Udało się zaimportować zakładki. Powód był banalny... plik bookmarks.adr miał inną nazwę :/ . Tym samym nowa Opera nie widziała starych zakładek.
Ale haseł nadal nie ma.

Medium napisał(a):

Originally posted by Plastek:

Powód był banalny... plik bookmarks.adr miał inną nazwę :/

opera6.adr?

Plastek napisał(a):

Nie, inna, ale też ADR na końcu. W ustawieniach był ten plik wskazany jako plik z zakładkami więc wszystko działało w 12.16. Widocznie v19 "reaguje" na nazwę pliku bookmarks.adr a nie na inną.