segmentation fault

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
danadam napisał(a):

Witam!

Forum jabberpl w dziale chrome.pl. Gdy próbuję otworzyć temat Czeste awarie na chrome.pl po sekundzie lub dwóch wczytywania strony wywala Segmentation Fault. Takie samo zachowanie występuje na laptopie jak i na komputerze stacjonarnym, oba z Debian Testing. Na laptopie próbowałem usunąć wszystkie skrypty, style i urlfilter ale nie pomogło. Mógłby ktoś potwierdzić?

Version 9.10
Build 521
Platform Linux
System i686, 2.6.17
Qt library 3.3.7
Java Java Runtime Environment installed

Zajec napisał(a):

Potwierdzam. Pozwoliłem sobie to zgłosić jako bug i wysłałem crashlog, w 9.20 pewnie będzie poprawione.

Szkodnik napisał(a):

Originally posted by Zajec:

W 9.20 pewnie będzie poprawione.Widocznie poprawili, bo u mnie w Operze 9.20 build 617 nic się nie wywala.

Przemysław napisał(a):

Kontynując temat, ja w ogóle nie moge Opery uruchomić. Jak startuję z basha, to jedynym komunikatem jest "Segmentation fault". Problem jest z bibliotekami libx jak się doczytałem, ale mam je zainstalowane... Dzieje się tak zarówno z 9.1 jak i 9.20beta. Ktoś sobie z tym poradził?

quiris napisał(a):

Przemysław, problem jest znany, a związany jest z akutalizacją dziury w libX11: http://nvd.nist.gov/nvd.cfm?cvename=CVE-2007-1667, która to łatka zabija Operę. Programiści Opery siedzą dzień i noc (nawet w Wielkanoc), próbując ratować sytuację. Możesz pobrać najnowszą kompilację testowej wersji Opery 9.20 z tej lokalizacji http://my.opera.com/desktopteam/ Powinna działać bez problemu. Ewentualnie starsze crashujące Opery można wyleczyć ustawiając opcję "DefaultDepth" na 16 w pliku /etc/X11/xorg.conf.

Przemysław napisał(a):

Dzięki quiris, wersja z 7 kwietnia (moje urodziny wink ) działa.