da sie poprzez blokade lub css?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
yozz84 napisał(a):

czasami przeglądam pewną stronke z różnymi wpisami i zdjęciami: http://usemycomputer.com/


raz dzienie na tej stronie zmieniane jest zdjęcie główne - to najwieksze na samej górze. czy da sie poprzez css lub userjs sprawic aby obiekt ten niezaleznie od tego jakąma nazwe (czy tam atrybuty) wogle sie nie ładował?

uzywam skryptów js, pliku css do blowkowania i urlfilter...

ciągłę dodawanie tego dużego obrazka jest niezbyt dobrą metodą na ominiecie problemu, moze poprzez css da sie jakos "ukryc" lub "zablokować" ładowanie tego bloku... ?

jak taki kod miałby ewentualnie wyglądac?

z góry dziękuje za pomoc...
pozdrawiam

Zajec napisał(a):

Cały ten obrazek znajduje się w takim bloku:

<div class='indeximage' ...

Nie wiem, czy jutro to się nie zmieni, ale na chwilę obecną zrób sobie plik o rozszerzeniu "css" z taką treścią:

div.indeximage { display: none !important; }


A następnie w preferencjach tamtej witryny wybierz go jako styl użytkownika. Jakby jutro znowu się pojawił ten obrazek, daj znać tu na forum :-)

yozz84 napisał(a):

jak na razie działa perfekt...

ale mam drobne pytanie w związku z tym jeszcze: czy mozna to jakos zabezpieczyc aby dotyczyło tylko tej witryny? tzn jesli bedzie jakas inna strona która bedzie miała blok o nazwie indeximage to tez go zablokuje prawda ?

jak na raziewkleiłem to do mojego głównego pliku browser.css czy rozwiązaniem tego problemu jest stworzenie drugiego pliku i przyporzadkowaniu go do własciwosci tylko tej strony ?

pozdrawiam serdecznie i dziekuje za pomoc...

owiecc napisał(a):

Originally posted by yozz84:

jak na raziewkleiłem to do mojego głównego pliku browser.css czy rozwiązaniem tego problemu jest stworzenie drugiego pliku i przyporzadkowaniu go do własciwosci tylko tej strony ?


tak

Sombria napisał(a):

Tu http://my.opera.com/community/forums/findpost.pl?id=1966058 jest łopatologiczny opis jak ustawia się preferencje dla witryny (na przykładzie reklam w Gmail).