Uruchomienie zewnętrznego programu z poziomu rozszerzenia

w dziale Aplikacje dla Opery
jebacgoogle napisał(a):

Czy da się uruchomić zewnętrzny program z poziomu rozszerzenia (extension) w wersji 12.xx Opery? W dokumentacji nic nie znalazłem na ten temat a może ktoś z was spotkał się z czymś takim?

chocimir napisał(a):

W API nie ma takiej funkcji, co nie znaczy że nie da się tego osiągnąć.

W Operze da się ustawić samoczynne otwieranie plików wskazanego typu w określonym programie. Wystarczy więc przypisać jakiś nigdy nie widziany typ do programu, który chcesz otwierać, a następnie w javaskrypcie wywołać location.href = 'http://twoja.strona/dziwny.plik', albo nawet location.href = 'data:typ/pliku,' aby otworzyć program. Nie jest to może doskonała metoda, niemniej zdaje się działać.

jebacgoogle napisał(a):

Dzięki za odpowiedź. Problem z tą metodą jest taki, że nie da się przekazać parametrów do programu. Przykładowo tworząc w Operze nowy typ mime "text/mojtyp" i wywołując z poziomu rozszerzenia adres "data:text/mojtyp,/param test", do programu zamiast oczekiwanego "/param test" zostaje przekazany cały ciąg tj. "data:text/mojtyp,/param test". Czy jest i na to jakiś sposób?

chocimir napisał(a):

Zdaje się, że będziesz musiał w Operze ustawić uruchamianie innego programiku (skryptu powłoki, pliku wsadowego…), który będzie odrzucał niechciany tekst i uruchamiał właściwy program.

jebacgoogle napisał(a):

Dziękuję za pomoc, problem rozwiązany.