Opera Mini (było Głupie pytanie)

w dziale Po godzinach
melaroza napisał(a):

Moi drodzy, powiedzcie mi, czy korzystanie z Opery Mini jest kosztowne? Jak to sie przekłada na rachunki za komórkę? Nigdy nie korzystałam z tej formy komunikacji,ale mam ochotę wypróbować. Czy ktoś mnie może oświecić? Dziękuję z góry!

Zajec napisał(a):

1) Zły temat wątku
2) Zapytaj swojego operatora raczej

melaroza napisał(a):

Ja chciałam po ludzku, po godzinach. Ale oczywiście mogę zapytać operatora. Pewnie używa Opery notorycznie. Dziękuję.

archetwist napisał(a):

Nigdy nie korzystałem regularnie, ale według mnie wszystkie połączenia "dial-up" to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Chyba, że korzysta się z tego sporadycznie, żeby sprawdzić coś na mapie, wyszukać bankomat itp.

Originally posted by Blue Cafe:

Ale oczywiście mogę zapytać operatora. Pewnie używa Opery notorycznie.


Opłaty nie są zależne od Opery, tylko od operatora. Były co prawda rozważania na temat zrywania połączeń GPRS przez Operę Mini, co miało się przekładać na zwiększenie kosztów, ale chyba nie tak znaczne.

melaroza napisał(a):

Tak sądziłam, że to nie ma wielkiego sensu... W każdym razie bardzo dziękuję za odpowiedź. Zastanawia mnie tylko, czy ludzie używają tej Opery Mini i do czego... I czy działa lepiej niż normalna przeglądarka telefonu. Pozdrawiam!

Zajec napisał(a):

Zaletą jest to, że do pracy wymaga jedynie telefonu z obsługą Java. Dodatkowo wszystkie strony przesyłane są przez serwer Opery - dzięki temu przeglądarką nie ściąga niepotrzebnych fragmentów strony, które i tak nie przydadzą się komórkowej przeglądarce.

Do operatora odesłałem Cię dlatego, że on ustala cenę za połączenie GPRS.

Ja z Opery Mini korzystam do sprawdzania raz na jakiś czas poczty, gdzy jestem na wyjeździe.

melaroza napisał(a):

Dzięki!

adas napisał(a):

Originally posted by Blue Cafe:

Zastanawia mnie tylko, czy ludzie używają tej Opery Mini i do czego...


http://www.ranking.pl/index.php?page=Ranks:RanksPage&stat=2|OW - około 12 tysięcy w Polsce wink Przynajmniej tyle dało się policzyć.

Seji napisał(a):

W Orange mozna wykupic pakiet przesylu danych dla GPRS - jesli sie wie, ze bedzie sie korzystac czesto (mam 10 mega miesiecznie ale tylko raz czy dwa tyle wykorzystalem; dali w promocji wiec wzialem :>). Ceny na orange.pl albo w salonie.

melaroza napisał(a):

Bardzo dziękuję. Mam Orange...

Przemysław napisał(a):

Ja kożystam z Opery i jak czekam na jaiegoś mejla to opłaca mi się sprawdzenie poczty zamiast pójścia do kafejki (jeśli akurat jestem zdala od kompa). Ale to raczej droga impreza,przynajmniej w Irlandii.