latency opera a firefox

w dziale Opera
jorg49 napisał(a):

sprawdzając predkośc łącza w operze i firefoxie na www.numion.com/yourspeed3 okazuje się że latency w operze jest większe o około 50% niż w firefox . dlaczego tak jest ?

jorg49 napisał(a):

co nikt nie chce sprawdzić tego u siebie żeby przypadkiem nie okazało się że firefox dużo szybciej wczytuje strony.

Zajec napisał(a):

Wszyscy są zbyt zajęci sprawdzaniem co 5 minut, czy ktoś nie napisał postu. Z tego względu brakuje im czasu na sprawdzenie testu.

Nie chcesz Opery? Używaj Firefoksa, Flocka, Konquerora ─ czego chcesz.

jorg49 napisał(a):

to co piszesz to jest bezsensu bo uzywam I IE7,0 ( bo mam) opery i firefoxa tez. myślę że ktoś mądrzejszy mi to wytłumaczy. latency jest liczone w milisekundach.

Medium napisał(a):

Pamiętam dobrze jeden topic na ten temat. Możesz poczytać też inne.
U mnie i tak FF działa wolniej, niż Opera.

jorg49 napisał(a):

czytałem te posty , ale to chyba nie to samo bo predkość opery mam taką sama jak IE i firefox. latency to chyba ping i to jest wolniejsze czyli czas reakcji.

Medium napisał(a):

Na moim sprzęcie Opera 9 działa niestety wolniej, niż 8. Jak Ci się chce, popróbuj z 8-ką. Syn, który studiuje informatykę twierdzi, że “latency” zależy od łącza.

jorg49 napisał(a):

zgadza się , tylko jak robisz próby na tym samym łączu to są różnice. czas liczony w milisekundach różni się około 50% (większy) na niekorzyść opery. liczę na sensowne wytłumaczenie a nie na licytację przeglądarek bo to nie jest moją intencją.

Medium napisał(a):

Originally posted by jorg49:

liczę na sensowne wytłumaczenie

Proponuję więc forum ogólne (anglojęzyczne).

jorg49 napisał(a):

nie znam języka angielskiego.

nunio napisał(a):

Trzykrotnie wykonalem ten test za pomoca Opery. Za kazdym razem wynik byl inny. Najwiekszy - ponad 700, najmniejszy - 254. Roznica kilkusetprocentowa dla tej samej przegladarki. Jaka wartosc przedstawiaja wiec twoje porownania roznych przegladarek za pomoca tego testu?

jorg49 napisał(a):

zgadza się , wyniki sa różne , tylko wykonując je w sekwencji opera i inna przeglądarka latency w operze zawsze mam wieksze mimo różnic o których piszesz.

archetwist napisał(a):

Może na wynik tego testu ma na przykład wpływ wydajność w obsłudze apletów Javy. Zgaduję. W każdym razie takie testy są średnio miarodajne.