Czytanie tekstu

w dziale Opera
meteor333 napisał(a):

Opera jak wiadomo potrafi czytać anglojęzyczne strony. Korzystam z tego czasami, gdy chcę sprawdzić wymowę jakiegoś angielskiego słówka. Jednak funkcja ta u mnie działa bardzo kapryśnie. Czasem czyta, a czasem moge do woli naciskać ctrl+v i nic to nie daje. Zwykle pomaga albo restart, albo wejście na stronę z radiem i odpalenie Realplayera, wtedy dźwięk jakby odblokowuje się Opera zaczyna czytać. Wszelkie inne aplikacje z dźwiękami działają u mnie bez zarzutu.

To chyba jakiś bug ...

quiris napisał(a):

Tu http://www.opera.com/support/tutorials/voice/troubleshoot/ masz parę podpowiedzi na temat problemów z dźwiękiem. Nie wiem na ile są pomocne, ale myślę, że warto się zainteresować.

daroc napisał(a):

Nie, raczej nie o to chodzi. Również często mam problemy np. po wyszukaniu słówka na ling.pl - korzystam ze skrótu do wyszukiwarki. Opera nie chce przeczytać jakiegoś słowa. Muszę np. zamknąć kartę i wyszukać słowo jeszcze raz. Chociaż nie zawsze to pomaga. Jak wyszukam to samo słowo na google i tam zaznaczę i ctrl+v, to odczyta. Nie wiem dlaczego ling.pl jest takie kapryśne, ale to nie jedyna strona stwarzająca takie problemy.
Chodzi o to, że czasami funkcja odczytywania się jakby przywiesza. Dodam, że nie chodzi o jakieś zablokowanie samego skrótu bo wybranie speak z menu kontekstowego nic nie daje.