List otwarty społeczności OpenSource

w dziale Po godzinach
adas napisał(a):

http://akcja.jakilinux.org - zachęcam do przyjrzenia się i podpisania.

Do Wicepremiera Ludwika Dorna,

Podsekretarza stanu w KPRM Pawła Wypycha

My, niżej podpisani, chcemy zaprotestować przeciwko nierozważnemu zarządzaniu pieniędzmi podatników przy zakupie oprogramowania komputerowego dla instytucji państwowych. Jesteśmy przekonani, że decyzje o zakupie produktów podejmowane są często bez dogłębnej analizy potrzeb informatycznych danej instytucji oraz kosztów wdrażania konkretnych rozwiązań.

Nasz szczególny niepokój wzbudził przetarg ogłoszony w dniu 14.12.2006 przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych na zakup 25.000 licencji pakietu Biurowego Microsoft Office 2003 oraz takiej samej liczby licencji dostępowych do serwerów firmy Microsoft i aktualizacji systemu Windows „do wersji najbardziej aktualnej przez 36 miesięcy”, którego wartość wyniesie od 62 do przeszło 66 milionów złotych. Jesteśmy świadomi, że wymiana i rozbudowa oprogramowania jest konieczna.
Pytamy jednak: Dlaczego pieniądze podatników przeznaczane są na drogie rozwiązania firmy Microsoft w sytuacji, kiedy istnieje znacząco tańsza alternatywa jaką jest Wolne Oprogramowanie? [1].Jak ktoś chce podyskutować to na stronie na http://forum.jakilinux.org/viewtopic.php?pid=8022

Ryszard napisał(a):

Originally posted by adas:

Jak ktoś chce podyskutować

To chyba musi się zarejestrować wink
Mi się nie chce. Ale obrazek

mogę Ci podrzucić do dodania do dyskusji. Czym oni toto zrobili? Sikirą?
A link do kolejnej strony z podpisami mam w formie http://results.php/?pageNum_rsResult=139&totalRows_rsResult=1391 i się nie zobaczyłem.
Takie wpadki to woda na młyn - tyle warte to wolne oprogramowanie i.t.p...

golew napisał(a):

Mi też przyszedł mail z krzakami, na liście podpisów rónież nie miałam przyjemności się ujrzeć. Szkoda.

Zajec napisał(a):

Jakoś mało to po polsku. Może przekażesz od nad Adaś, żę zdanie "Jesteśmy świadomi, że wymiana i rozbudowa oprogramowania jest konieczna." należałoby umieścić w nowym akapicie i nie robić po nim już entera? Teraz nie wiadomo po co ten entery.

michuk napisał(a):

No tak to bywa jak o akcji się informuje jak jeszcze nie wszystko jest dograne...
Postawiłem to na jakimś darmowym skrypcie i pojechałem na urlop. Dziś patrzę a tutaj 1500 podpisów smile

Poprawiłem co się dało, maile powinny być już w UTF-ie a linki działać w Operze.

Niestety kod HTML tego skryptu do petycji to jakaś masakryczna porażka, ale nie miałem czasu pisać czegoś swojego czy też szukać innych otwartych rozwiązań, a nikt inny tym się nie zainteresował no i tak to wyszło.

lama227 napisał(a):

Podpisuję się pod tym listem "obiema ręcami" mimo niedociągnięć. Jest nie do przyjęcia sytuacja gdzie w naszym imieniu dokonuje się takich transakcji. Kiedy w 2012 powstanie komisja do spraw sprzeniewierzenia funduszy przez ZUS nie będę miał satysfakcji. O ironio na taką rozrzutność nie pozwala sobie ani administracja amerykańska, ani brytyjska. Sarkozy nie popiera idei wolnego oprogramowania, czy ktoś pytał o to naszych polityków?